Як Німеччина допомагатиме Україні: міністерка Свенья Шульце відвідала Львів та Київщину
Джерело:
Львівська міська рада27 травня Львів відвідала Свенья Шульце — міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Це міністерство відповідає за підтримку та налагодження співпраці з Україною.
Німецька міністерка Шульце про допомогу Україні
Так, Шульце зустрілася з мером Львова Андрієм Садовим. На зустрічі вона розповіла про те, що надалі допомога від Німеччини відбуватиметься напряму між містами-партнерами двох країн.
Головне Війна може тривати до зими, удар по казармах на Дніпропетровщині: основне за 93 день війни
Німецький уряд надає кошти своїм містам. Вони, своєю чергою, знаходять міста-партнери в Україні. І вже у двосторонньому форматі домовляються про необхідну підтримку. Для прикладу, містом-побратимом Львова є німецький Фрайбург. Всю необхідну допомогу від початку повномасштабного вторгнення ми отримуємо саме від них,
– міський голова Садовий.
Натомість Свенья Шульце подякувала українцям за сильну боротьбу проти російської агресії. Вона підкремслила, що увесь світ знає, що відбувається в Україні та старається допомагати.
За її словами, вони прибули до Львова, аби дізнатись, як саме Німеччина може допомогти у боротьбі та відбудові зруйнованого.
"Рада, що між нашими містами розвивається муніципальна співпраця. Ми хочемо її підтримувати, адже муніципалітети добре розуміють потреби одне одного", – зазначила міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини.
Німецька міністерка Свенья Шульце відвідала Львів / Фото Романа Балюка
Крім того, в Львівській міській раді повідомили, що на зустрічі обговорили також питання забезпечення житлом і роботою вимушено переміщених українців та співпрацю із Німеччиною у цьому напрямку, а також гуманітарні потреби Львова.
Садовий про зустріч
Мер Львова Андрій Садовий зазначив, що під час візиту рада презентувала пані міністерці проєкт Національного реабілітаційного центру "Незламні". За його словами, Німеччина вже прийняла на лікування багатьох постраждалих українців.
Але ми переконані, що протезування, високоточні хірургічні втручання, відновлення та пересадка шкіри, усі види реабілітації — все це має бути доступним у Львові, в Україні,
– додав він.
Також підкреслив, що дуже добре, що німецький уряд зацікавився цим проєктом, і готовий допомагати його реалізовувати. При цьому важливо, що мовиться не лише про фінансування, а й про якісну експертизу та пораду.
До теми: раніше очільник Львова зауважив, що у лікарнях міста наразі лікуються більше ніж 1 000 пацієнтів з гарячих точок, серед них – люди з мінно-вибуховими травмами, які залишилися без кінцівок. Саме тому у Львові започатковують великий проєкт "Незламні", у рамках якого відбудеться будівництво національного реабілітаційного центру.Шульце відвідала Бородянку
Крім Львова, міністерка розвитку Німеччини Свенья Шульце вирішила відвідати й деокуповану Бородянку. Під час візиту вона запевнила мешканців, що Німеччина надаватиме допомогу.
Так, за її словами, вже було затверджено 185 мільйонів євро на екстрені заходи. Зокрема, в межах цієї допомоги, будуть збудовані квартири та лінії електропередачі.
Німецька міністерка проведе переговори зі Шмигалем
У Посольстві Німеччини повідомили, що Свенья Шульце сьогодні проведе переговори з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем в Києві.
Зверніть увагу – Садовий: 50 тисяч переселенців можуть залишитись жити у Львові: дивіться відео