Як зміняться акцизні податки на алкоголь після індексації

3 листопада 2020, 22:58
Читать новость на русском

Індексація збільшить ставки акцизного податку у середньому на 12%. Це стосуватиметься алкоголю, екологічного податку та рентної плати.

У середньому збільшення становитиме 12%. Про це повідомляє Міністерство фінансів.

Важливо Нафта подорожчала після масштабного обвалу напередодні: що змусило ціни на сировину зрости

Як зміниться ціна на алкоголь

За інформацією Мінфіну, акцизні податки на алкогольні напої зростуть на 11,5 – 11,8%. Це підвищить середні ціни за пляшку наступним чином:

  • горілка +4%;
  • кріплені та ігристі вина – в межах +1,6%;
  • коньяк +2,8%;
  • ціна на пиво майже не зазнає змін.

Індексація передбачає корекцію податкових ставок на індекс споживчих цін або на індекс цін виробників ставок податків, визначених в абсолютних значеннях,
– заявили у Мінфіні.

Однак індексація вплине не лише на зростання вартості алкоголю.

  • Рента за спеціальне використання поверхневої води зросте за мінімальною ставкою на 0,03 гривні за кубічний метр, за максимальною – на 0,17 гривні.
  • Рента за користування підземною водою для напоїв зросте на 0,008 гривень за літр.
  • Рентна плата за метр кубічний сосни зросте на 6,7 гривні за мінімальною та 31,9 гривні за максимальною ставкою. Для дуба мінімальна зросте на 11,3 гривні, максимальна – на 83,9 гривні.

Що таке індексація?

Індексація – це встановлений законами механізм підвищення доходів населення. Нею частково або повністю держава намагається відшкодовувати подорожчання товарів і послуг. Для визначення розміру індексованої пенсії використовують показник середньої зарплатні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.


Зміни до Податкового кодексу / Інфографіка Мінфіну