Як боротися з несприйняттям лактози організмом?

18 вересня 2010, 16:41

Не минуло години, як ви з’їли улюблене морозиво чи сир, а у шлунку вже казна-що?

З’являється нудота, здуття живота, і навіть діарея? Панікувати не варто.. причиною таких симптомів може бути банальне несприйняття лактози.

Відомо, що з віком організм кожної третьої людини починає гірше сприймати деякі продукти. Найчастіше - це може бути молоко та продукти з нього. Цукор, який є у молочних продуктах, і є тією самою лактозою. У кишечнику людини міститься фермент, який перетравлює лактозу. В перші роки життя людини, ферменту достатньо, та з часом його починає бракувати.

Важче, якщо така проблема виникає у немовлят. Нестача ферменту ускладнює перетравлення материнського молока. Тут без допомоги лікаря не обійтись. Найчастіше вони рекомендують перейти на молочні суміші.

Звичайно, найлегше рішення в цій ситуацій - відмовитись від деяких видів продуктів. Однак, повністю виключати молочні продукти з раціону не варто. Адже в молоці є незамінні амінокислоти, необхідні для синтезу білків і кальцію. Як вихід - можна вживати молочні продукти, які пройшли спеціальну обробку, або ж приймати штучний фермент-лактазу у вигляді пігулок.

Генна терапія

XX століття ознаменувало розквіт нової наукової дисципліни - генетики. Науковці матеріалізували поняття ген, встановили його структуру, навчилися виділяти його, змінювати, і вводити назад в живі організми.

Так виник принципово новий підхід до лікування людини - генна терапія. Через пошкодження певного гену в організмі припиняється синтез певного білка або ферментів. Як наслідок порушуються різні біологічні функції організму.

В основі генної терапії лежить введення пацієнтові його ж клітини з виправленою генною формацією, або ж заміщення пошкодженого чи відсутнього гену. Як наслідок відбувається перехід від лікування хворих з хронічними патологіями, часто безнадійними, до їх радикального виліковування. Секрет - в усуненні самої причини хвороби.

З використанням стовбурових клітин людини та введення у них генів, що забезпечують необхідну функцію, можливо вирощувати здорові тканини і трансплантувати їх. Відтак, у перспективі стане можливою повна біологічна реконструкція всього організму.