Як будуть змінювати медицину в селах

1 жовтня 2017, 23:11
Читать новость на русском

Обіцяють, що сільська медицина в Україні – заживе. Бо її планують реформувати. І на це мають виділити 14 мільярдів. Кажуть, вистачить і на зарплати, і на нові амбулаторії, і на техніку. Законопроект, який запустить зміни, – вже в парламенті.

Телемедициною, яку пропонує запровадити президент, у Центрі первинної медико-санітарної допомоги у Малині користуються 3 роки. Налаштували її власними силами. Така послуга життєво необхідна. Центр обслуговує увесь район. На 50 тисяч населення – 36 сімейних лікарів та педіатрів.

Від держави отримують мінімум. Найбільша проблема – виїзд до пацієнтів. Машини старі. А пального завжди бракує. Частину грошей на бензин виділяють місцеві ради. Але цього не достатньо. Тож все частіше місцеві медики сідають на велосипеди.

Читайте також: Порошенко пообіцяв виділити 14 мільярдів гривень на регіональну медицину: реформа чи фарс

Ситуацію обіцяє виправити президент. На зміни у сільській медицині планують виділити 14 мільярдів гривень. 4 з них вже знайшли. Проте, як ці колосальні кошти розподілять, невідомо. Все дуже приблизно. Планують збільшити зарплати, побудувати медичні заклади, купити обладнання, автомобілі, ліки, комп'ютер та налагодити зв'язок.

Ми визначимо критичні потреби, наприклад, будемо робити нову амбулаторію, де вона потрібна. В другу чергу ремонтуватимемо амбулаторію. Це наші перші ідеї з приводу пріоритетного списку,
– сказав заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк.

Серед пріоритетів і автомобілі. У програмі треба згадати ще й про ремонт доріг, кажуть медики. Бо на українських дорогах довго не проживе навіть найсучасніше авто. Не розуміють медики, що тепер буде з фельдшерсько-акушерськими пунктами. Досі йшла мова йшла про їх скорочення, тепер ж планують навпаки – інвестувати у них кошти.

Оновлювати сільську медицину влада планує вже з наступного року. Якщо закон проголосують депутати. Президент вже надав документ їм на ознайомлення.