Як держава обчислюватиме вартість теплопостачання у будинках без лічильників
Рахунки за опалення виставлятимуть тільки за даними теплолічильників. Навіть якщо у вашому будинку їх не має.
Тепер мешканці, в чиїх будинках не має цього приладу, платитимуть за лічильником "віртуальним". Кількість спожитих гігакалорії в будинках з лічильниками будуть ділити на загальну площу цих будинків. Потім помножують на вартість однієї гігакалорії та ще раз помножують на площу квартири. Отриманий результат і буде цифра в платіжках.
Минулого тижня уряд затвердив нову формулу перерахунків тарифів на опалення. Причина – теплокомуненерго повільно встановлюють будинкові облікові прилади на тепло. І тому мешканці, які сплачують опалення за нормою споживання та лічильником, мають колосальну різницю.
Нову формулу будуть застосовувати лише у тих містах, де лічильниками обладнана хоча б половина будинків. Якщо менше, то жителям як і раніше нараховуватимуть платіжки за нормою.
Наразі серед обласних центрів найбільшим аутсайдером є Тернопіль. А от столиця у лідерах. Тут лічильниками не встигла обладнати лише 10% будинків. В КМДА обіцяють, мешканцям цих квартир відкориговані платіжки від Київенерго прийдуть вже в грудні.
Тим часом в уряді обіцяють, що до кінця опалювального сезону лічильники встановлять майже в усіх багатоповерхівках країни.
Читайте також: Рівняння на лічильник: як зменшать оплату за опалення