Як до реформи міліції ставляться рівненські правоохоронці
У Рівному патрульні поліції ще не завершили навчання. Тож їхні функції поки доводиться виконувати старій міліції.
Міліції в Україні більше не існує. Тепер, за законом, що сьогодні набув чинності, безпека у містах лягла на плечі нової поліції.
Щоправда, там де набір у "копи" чи вже навчання кандидатів ще триває, функції поліцейських на себе взяли працівники міліції. Так є і Рівному, де набір офіційно завершився лише 28 жовтня. Там міліціонери без конкурсу тимчасово стали міліціонерами.
На новому Toyota Prius та по-новому, з проблисковими маячками рівненські міліціонери виїжджають у свій «останній» нічний міліцейський патруль.
Самі правоохоронці не розчаровуються тим, що їхня стара служба йде в історію. Сподіваються, що із приходом поліції ставлення до правоохоронних органів поліпшиться. Хоча ставлення до самого процесу реформи — неоднозначне.
По-новому — коли поліцейський чесно визначає, хто порушив, а хто — ні. А не починають дзвонити до друзів-родичів і розказувати, який він хорошенький, а міліціонер поганенький,
— коментує патрульний Віктор.
Минає ніч, яка розділила роботу правоохоронців на міліцію та поліцію. Ті, хто виходив в місто міліціонерами, а повернулись поліцейськими особливої різниці не відчули.
Багато ставлять питань: чого вже є поліція, а на формі написано "міліція". Доводиться пояснювати, що наша форма ще дійсна і посвідчення так само дійсні,
— пояснив патрульний Віктор.
Автор — Дмитро Леонтіюк.
Нагадаємо, 7 листопада міліція формально припинила своє існування. Відтепер по всій країні функціонуватимуть органи поліції.