В яких умовах чиновники утримують елітні війська України
Вже другу зиму поспіль миколаївські морпіхи перемагають ворога на Донбасі і програють військовим чиновникам, які перетворили елітні війська на елітну худобу. Військове містечко у Миколаєві, яке мали відремонтувати ще рік тому, досі не зробили.
Окрім 36-ої бригади морської піхоти, не можуть жити у своєму військовому містечку й моряки 198-го навчального центру ВМС. Причина та сама – ремонтна халепа. Розпочавши роботи ще восени 2014 року, будівельники досі їх не завершили.
Про це "Слідство.інфо" розповіло ще рік тому. Ще тоді насторожило, що підряд на 25 мільйонів гривень на ремонт військових містечок для морпіхів та моряків без конкурсу чомусь отримала одеська фірма "Інтобуд" бізнесмена Артура Коробчинського, якого пов’язують з мером Одеси Геннадієм Трухановим. Тоді підозри підтвердили прості будівельники.
Після року ремонту у містечку морпіхів обвалився дах і розмерзлася нова система опалення. Відтак, взимку замість теплої казарми їм довелося жити в холодних наметах. Враження у захисників Батьківщини незабутні.
117-те військове містечко за бюджетні кошти ремонтують вже другий рік, але кінця та краю цьому ремонту не видно. Морпіхи досі змушені тулитися в холодних наметах, куди їх поселило командування.
Зрозуміло, чому командування ВМС України знаходить різні причини не пускати на територію об’єктів журналістів. Перший заступник командувача ВМС контр-адмірал Ігор Тимчук розповів, що 117-те містечко морпіхи ще не прийняли на баланс, а у 5-му спалахнула епідемія вітрянки, і там було оголошено карантин. Це здивувало тамтешніх військових медиків.
Чому флотське начальство приховує наслідки халтурного ремонту, зробленого цивільними? За угодою, укладеному між структурою Міноборони та фірмою "Інтобуд", військові містечка мали бути готові наприкінці 2014 року. Але гроші зникли, а містечка не готові.
Миколаївським морським піхотинцям від такої турботи начальства ні холодно, ні жарко. Хоча ні, швидше холодно. Кажуть, на передовій було, принаймні, зрозуміло, де ворог. А в тилу, де нібито всі свої, чомусь набагато складніше.
Дивіться повне розслідування "Слідства. Інфо" у відео.