Як Фірташ обійшов санкції та збільшив свої статки у Криму
Кримське підприємство Дмитра Фірташа спокійно працює і отримує українську сировину попри міжнародні санкції та заборони.
Два роки тому, у березні 2014 року Росія окупувала українську АР Крим. Майже весь світ засудив цю агресію і разом з Україною наклав санкції на Росію і так звану владу півострова.
Ці санкції стосувалися, зокрема, й кримських морських портів. Порти Євпаторії, Керчі, Севастополя, Феодосії та Ялти офіційно закриті для міжнародного судноплавства. Та "Слідству.Інфо" вдалося з’ясувати, що дехто з українських олігархів вигадав схему, яка допомагає його бізнесу на анексованому півострові не просто працювати далі, а й процвітати.
І це процвітання олігархічного бізнесу на окупованій території забезпечують українські підприємства.
За часів правління Януковича олігарх Дмитро Фірташ фактично перетворився на титанового монополіста України. До його "Групи ДФ" входили Запорізький титано-магнієвий комбінат, "Юкрейніан Кемікал Продактс", Межиріченський, Мотронівський, Іршанський та Вільногірський гірничо-збагачувальні комбінати. Від сировини до збуту – у мільярдера був повний цикл виробництва цінного металу.
Після анексії Криму титановий бізнес Дмитра Фірташа опинився в небезпеці. По-перше, український уряд скасував угоди про оренду та повернув у державну власність Іршанський та Вільногірський гірничо-збагачувальні комбінати.
По-друге, після блокади півострова та офіційного закриття портів до "Кримського титану", ключового підприємства олігарха, стало фактично неможливо постачати з України ільменіт – сировину, необхідну для виготовлення титану. До того ж, самопроголошена влада Криму постійно погрожувала націоналізувати завод.
Далі про махінації олігарха Фірташа — дивіться у відеосюжеті.
Читайте також: Як Аваков приховує свою бізнес-імперію: розслідування "Слідство.Інфо"