Як кривава бійня в Орландо вплинула на президентську гонку в США

17 червня 2016, 11:22
Читать новость на русском

Теракт в Орландо поставив США на роздоріжжя: американці зараз переосмислюють багато речей – толерантність, внутрішню безпеку, обіг зброї.

Прямих зв'язків 29-річного нападника Омара Матіна з терористичним угрупуванням "Ісламська держава" слідчі не знайшли. Президент Барак Обама назвав його "доморощеним терористом". Та найгірше, що нападник купив зброю цілком легально.

Саме за тему зброї вхопився чинний президент США. Вже декілька років він намагається посилити контроль за купівлею вогнепальної зброї. І киває на Конгрес, який його ініціативу не підтримує.

Тему теракту в Орландо миттєво підхопили і учасники президентських перегонів, які зараз на піку у Штатах. Скандальний республіканець Дональд Трамп запропонував Обамі піти у відставку. Мовляв, той не хоче визнавати очевидного: проблема – у радикальних мусульманах. І єдиний вихід – заборонити їм в'їзд у США

Ми хочемо жити в країні, де американські геї та лесбійки і всі американці – в безпеці від радикального ісламу. Ісламісти хочуть вбивати – і вбивають – гомосексуалістів, поневолюють жінок. Як міграція зробила життя у нашій країні кращим? Через них кількість терактів лише зростає,
— заявив кандидат на посаду президента США від республіканців Дональд Трамп.

Куди м'якше на теракт зреагувала суперниця Трампа Гілларі Клінтон. Вірус екстремізму ще живий, заявила кандидат на посаду президента від демократів. І американці мають боротися проти нього разом з мусульманами.

Заяви Трампа безглузді. Терорист народився не десь в Афганістані, а у штаті Нью-Йорк. До речі, як і Трамп. Ніякі мусульманські заборони і імміграційні реформи не зупинили б його. Вони не врятували б в Орландо жодного життя,
— відзначила кандидат на посаду президента США від демократів Гілларі Клінтон.

Поки що Клінтон і далі фаворит американців, за неї проголосували б понад 44% виборців. За Трампа – 33%. Але він грає на люті і розпачі і вже зумів скоротити дистанцію на кілька відсотків. А може заробити додаткові бали у питанні зброї. Мовляв, Обама з Клінтон хочуть позбавити американців права на вільне придбання зброї.

Трамп же наголошує – це право передбачене законом. Пропонує скласти списки потенційних терористів і не продавати вогнепальну зброю лише їм.

Попереду – політична боротьба, якої США ще не бачили, кажуть експерти. І американці обиратимуть не лише очільника Білого дому. А й шлях, яким піде Америка, – демократії і відкритості чи страху і заборон.

Нагадаємо, вночі 12 червня Омар Матін відкрив вогонь у гей-клубі "Пульс" в американському місті Орландо. Він був озброєний штурмовою гвинтівкою і пістолетом.

За останніми даними, внаслідок стрілянини 49 людей загинуло та ще близько півсотні отримали поранення. Відповідальність за цей акт тероризму вже взяло на себе угруповання "Ісламська держава".