Як лікарі наживаються на дефіциті ліків ціною здоров'я пацієнтів
Ми звикли до того, що безкоштовної медицини в нашій країні немає. За послуги лікарів та за препарати сплачує більшість пацієнтів. Дехто робить це офіційно, дехто – прямо у кишеню. Це дає можливість медикам відчути певну матеріальну стабільність. Але лише вдячністю від пацієнтів їхні заробітки не обмежуються.
Повна катастрофа відбулась в ОХМАТДИТі із протигрибковим препаратом "Ноксафіл". Улітку з'ясувалось, що лікарня не використала майже 600 флаконів медикаменту, у яких закінчився термін придатності. Тільки вдумайтесь – на вітер спустили понад 10 мільйонів гривень.
Препарати припадали пилом на складах та зіпсувалися. І це відбувалося у той час, як пацієнти та благодійники шукали можливості їх придбання.
Як і хто це міг допустити? Мова іде здебільшого про замовлені медикаменти за кошти 2015 року. Тоді вперше закупівлі проводили міжнародні організації. Через колапс із логістикою, ОХМАТДИТ чекав на ліки майже 1 рік. 9 місяців вантажівки стояли на митниці. Ліки зрештою відвантажили, а от термін придатності став меншим на 9 місяців.
Читайте також: Як спритні підприємці заробляють на переробці небезпечних відходів
Далі, з ініціативи Опікунської ради ОХМАТДИТу, МОЗ звертається у лікарню із проханням перерозподілити препарати по регіонах. До листа додали довгий перелік ліків, термін придатності яких добігав за 2-3 місяці. На що отримали чітку і категоричну відповідь.
Щоб дізнатися більше – дивіться новий випуск програми журналістських розслідувань "ЦРУ".