Як МОН планує реформувати юридичну освіту
Міністерство освіти вирішило внести зміни у підготовку кваліфікованих юристів. Тепер на випускників може чекати єдиний кваліфікаційний іспит, а заочна освіта може взагалі зникнути. Також планується зменшити кількість контрактних місць.
Єдиним кваліфікаційним іспитом планується замінити відбіркові іспити та на відповідність кваліфікаційним вимогам, які зараз здають випускники магістратури. Передбачається, що лише за результатами цього іспиту випускники зможуть отримати диплом та допуск до професійної діяльності, – повідомляється на сайті МОН.
Складання єдиного кваліфікаційного іспиту має стати першим кроком у доступі до професії. Тобто за результатами цього іспиту має оголошуватися конкурс на основні правничі професії: суддя, адвокат, прокурор і нотаріус. Цей відбірковий іспит має замінити єдиний кваліфікаційний іспит,
– зазначила член робочої групи, заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.
Згідно з робочим варіантом концепції, заочна форма навчання для юристів має зникнути взагалі.
Давайте чесно скажемо – у нас катастрофічно знизився рівень вимог до студентів, особливо до заочників. І це не тільки проблема юридичної освіти. Той рівень вимог та контролю, який є на заочній формі, не дає нам можливості говорити про перспективу отримання якісної юридичної освіти в такому форматі,
– заявила перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун.
Також обговорювалась ще одна революційна пропозиція – обмежити кількість контрактних місць. Експерти пропонують встановити максимальний поріг – щоб гранична чисельність контрактників не перевищувала обсяг місць держзамовлення. Таким чином, спочатку формуватиметься держзамовлення – його обсяг ставатиме орієнтиром для визначення кількості контрактників.
Читайте також: Стало відомо, до яких вишів вступили найсильніші абітурієнти