Як мусульманський світ відзначає Курбан-байрам
Мусульмани всього світу відзначають Курбан-байрам – свято жертвоприношення. Це один із найважливіших днів в ісламському календарі.
Свято також означає закінчення хаджа – щорічного паломництва до Мекки. Цьогоріч на хадж в Саудівську Аравію з'їхалися понад півтора мільйона людей з усього світу. За п'ять днів паломники пройшли шлях пророка Мухаммеда. Люди здоли пішки близько 25 кілометрів.
Один із важливих пунктів паломництва – гора Арафат. Там паломники проводять цілу добу, де під страшенною спекою моляться і читають Коран.
Однак основні ритуали відбуваються у долині Міна, яка знаходиться за вісім кілометрів від Мекки. Там мусульмани кидають камінці в один із трьох стовпів. Так вони символічно "виганяють диявола".
Пізніше мусульмани проводять церемонію жертвоприношення. Згідно з Кораном, саме у долині Міна пророк Ібрагім із любові до Аллаха погодився принести в жертву свого сина. Тому кожен кожен мусульманин зобов'язаний зарізати вівцю, корову чи верблюда.
Читайте також: Жінкам-поліцейським у Туреччині дозволили носити хіджаб
Обряд жертвоприношення провели у багатьох мусульманських країнах, адже не усі мусульмани вирушають на хадж до Саудівської Аравії.
В Ірані мусульмани відзначили Курбан-байрам вдома вимушено. Влада заборонила їм вирушати до Мекки. Адже торік під час хаджу у долині Міна виникла страшенна тиснява. Тоді загинули понад дві тисячі людей, серед них – багато громадян Ірану.
Тегеран звинуватив Саудівську Аравію в поганій організації хаджу. Сьогодні під час молитви іранські віряни скандували "Смерть королівській родині".