Як на лінії розмежування працюють закордонні журналісти
На вітчизняному фронті часто можна зустріти іноземних журналістів.
Режисер Йонас Охман від початку війни допомагає ЗСУ. Литовський режисер, журналіст та волонтер шведського походження Україну підтримує ще з Майдану. За час війни багато разів був в Україні - привозив волонтерську допомогу. Тепер ще й знімає документальний матеріал, бо хоче показати європейцям правду.
В іншій частині зони АТО, в напівзруйнованому Зайцевому працює іспанський журналіст Пабло Гонзалес. В Україні він також не вперше. Приїхав висвітлювати Майдан, а згодом довелося й війну. Бійці розповідають йому про те, як бойовики виконують мінські домовленості.
Читайте також: Іноземний репортер розповів, за що воюють чехи на боці терористів Донбасу
На Донбасі Пабло бував багато разів, працював по різні боки фронту й неодноразово сам потрапляв під обстріли. Та найбільше хоче допомогти мирним заручникам війни.
Дуже багато сумних історії і ситуацій, яких я просто не розумію. Люди сидять в підвалі, а вугілля потягами туди-сюди їздить, поки хтось годинами мерзне на морозі,
– вважає Пабло Гонзалес.
Журналісти кажуть, що європейський глядач від війни втомився. Але ті журналісти, хто на власні очі бачили війну на сході України, переконують, що повертатимуться сюди й надалі та працюватимуть, щоб світ знав.