Як народжувався легендарний "Титанік"
105 років тому опустили на воду славнозвісний "Титанік". Він був найбільшим і найвишуканішим судном тих часів.
Майже за рік у квітні корабель вирушив у свою першу і останню подорож. Лайнер спустили у Белфасті, в Північній Ірландії. За церемонією спостерігали понад 100 тисяч людей. Однак велетня не охрестили за морським звичаєм – розбиванням об борт пляшки шампанського. Бо не вірили у прикмети.
На будівництво "Титаніка" пішло три роки. На той час це було найбільше судно у світі. Він був майже таким величезним, як найбільший стоповерховий хмарочос Нью-Йорка – Емпайр-Стейт-Білдінг.
Конструювали "Титанік" за революційними технологіями. Трюм був поділений на 16 великих відсіків. Між ними – електричні люки, які блокувалися за півхвилини у випадку розгерметизації. Через це капітан Едвард Сміт казав, що навіть Бог не зміг би потопити корабель.
Вражав лайнер і своєю розкішшю. На борту були басейн, спортзал, лазня і навіть бібліотека. Найвишуканіша річ – великі сходи із позолотою та скульптурами. У "другому" і "третьому" класах подорожували переважно емігранти. А перший – для багатіїв. Квиток у такі каюти обходився в сучасні 100 тисяч доларів – на той час цілий статок.
У квітні 1912-го "Титанік" із почестями покинув британський порт Саусгемптон. Це був його перший і останній рейс. Лайнер зіштовхнувся з айсбергом і фактично розколовся на дві частини. Корабель, який вважався найбезпечнішим в історії, поглинули води Атлантики. На борту було понад дві тисячі людей. Врятувалися лише сімсот. До останніх хвилин "Титаніка" грав оркестр.
Залишки затонулого лайнера знайшли більш ніж через 70 років після трагедії. Зараз ця підводна "могила" під охороною ЮНЕСКО.
Читайте також: Копія легендарного "Титаніка" зробить свій перший рейс у 2018 році