Як не стати жертвою квартирних злодіїв

15 березня 2016, 12:31
Читать новость на русском

Рівень квартирних пограбувань в Україні зріс у рази, кажуть правоохоронці. Тож українці починають встановлювати броньовані двері, ставлять решітки на вікна, купують охоронних псів. Але і це не є панацеєю.

Юрій добре знає, що таке стати жертвою пограбування. Два тижні тому його будинок "обчистили", коли він із дружиною відвідував батьків. Всередині оселі розгублені господарі застали справжній погром.

Заяву до поліції господар не писав. Коли викликав патруль, правоохоронці пояснили — крадіжки з осель можна розкрити лише по гарячих слідах. І попросили не псувати їм статистику. Тепер господар вагається, чи ставити грати на вікна і підключати сигналізацію.

Встановлювати чи не встановлювати сигналізацію — варто вирішувати з огляду на свої статки, говорять спеціалісти з охоронних систем. Та це — однозначно краща гарантія безпеки, ніж будь-який замок чи грати.

З цим погоджуються і правоохоронці. Не на камеру визнають: Україну накрила справжня лавина квартирних і автомобільних крадіжок. Районні відділки завалені заявами потерпілих. Та запобігти злочину легше, ніж шукати злодюжок. Через неспроможність поліції захистити громадян люди все частіше звертаються до приватних охоронних структур.

Читайте також: Як вберегтися від автокрадіїв: поради фахівців

"Сигналізація для квартири: від 4 тисяч — обладнання і від 200 гривень в місяць — реагування", — сказав заступник директора охоронного підприємства Віталій Мацелюх.

Оскільки 100 відсоткової гарантії того, що ваша оселя не буде пограбована, не може дати жодне охоронне агентство, потрібно бути максимально обачним. Побачили біля свого під'їзду якусь незрозумілу компанію — не соромтесь, телефонуйте до поліції. І, як мінімум, не втрачайте ключі від власного помешкання.