Як побороти корупції у сфері захисту прав інтелектуальної власності
У Міжнародний день інтелектуальної власності, який по всьому світу відзначають 26 квітня, Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер пояснив, як протидіяти корупції у цій сфері.
На його переконання, саме цей день є чудовою нагодою наголосити на важливості захисту прав інтелектуальної власності та дізнатися більше про те, як саме наявність та повага до цих прав впливає на розвиток бізнесу та інновацій в країні.
У заяві Гундера йдеться, що саме незнання або відкрите ігнорування вимог законодавства у сфері захисту прав інтелектуальної власності призвело до поширення Інтернет-піратства.
Прийняття антипіратських законів, що відповідатимуть міжнародним зобов’язанням України, а також своєчасне виявлення та запобігання порушень у сфері інтелектуальної власності, допоможуть вирішити цю проблему,
— переконаний президент Американської торговельної палати в Україні.
Він пояснює, що реалізація стратегії кібербезпеки України передбачає використання ліцензійного програмного забезпечення ключовими державними інституціями, а легальні програмні продукти допоможуть Україні уникнути цілої низки безпекових загроз, серед яких витік даних та фінансові втрати.
“На сьогодні в Україні працюють декілька сертифікованих організацій колективного управління. Проте, жоден ліцензійний платіж не доходить до законних правовласників. Закриття шахрайських організацій та сертифікація легітимних сприятимуть розбудові чіткої і прозорої системи. Прийняття відповідного законодавства забезпечить зрозумілі, передбачувані процедури авторизації і розподілу роялті", — наголосив Гундер.
Читайте також: Українські музиканти оголосили війну інтелектуальному піратству
За його словами, наявність підробок загрожує не лише майбутньому добробуту та процвітанню та економічному зростанню України, але й іноді життю та здоров’ю громадян.
Шляхом удосконалення законодавства у сфері захисту прав інтелектуальної власності, забезпечення належної імплементації та об’єднання зусиль ключових державних органів ми створимо стабільну, ефективну і передбачувану систему захисту прав інтелектуальної власності,
— переконаний експерт.
В Американській торговельній палаті в Україні вважають, що всі без винятку державні структури разом з громадянським суспільством мають спрямувати зусилля на викорінення корупції, а для цього можна використати правило трьох "П": превентивність, публічність та покарання.
"Існує декілька механізмів протидії корупції у сфері захисту прав інтелектуальної власності. Серед них заміна державних службовців, (якщо вони відмовляються переглянути власну поведінку та спосіб мислення), підвищення заробітної плати сумлінним працівникам держапарату, зменшення бюрократії, впровадження передових технологій, прийняття та дотримання єдиних правил гри для всіх, а також зміцнення слідчих потужностей ключових антикорупційних органів країни", — підсумував Гундер.