Як потенційні терористи обирають країни для ударів, розповів член Ради Європи
Розвиток подальших без пекових механізмів у світі у студії Телеканалу новин "24" прокоментував президент міжнародної громадської організації "Міжнародна антитерористична єдність", член Ради Європи Олександр Дічек.
Справжня мета терактів
— На жаль, треба визнати, що будь-яка держава та навіть блок держав сьогодні не здатні перемогти тероризм. Тільки за співпраці влади із суспільством можливо знизити ризики тероризму та мінімізувати наслідки.
Те, що ми бачили вчора в Парижі — наслідок того порядку, що є зараз у світовій геополітиці. Це наслідки протистояння цивілізацій. І це результат тих подій, що мають місце в Сирії.
— Завдання терористів полягали не в тому, аби вбити багато людей. Теракти провели задля того, аби створити в суспільстві світових країн атмосферу страху та безвиході.
Механізми протистояння
— Певне, буде створена програма подальших дій із протистояння тероризму військовими та політичними засобами.
Для самозахисту суспільства є різні інструменти. Серед можливих називають можливість володіння зброєю. Але це напівзасіб. Треба вибудовувати цілу систему протидії тероризму. Саме протидії, адже боротися із тероризмом може лише держава.
— Завдання суспільства — розробка інформаційно-соціальних технологій, що належали в до площин культури, науки, освіти, бізнесу та спорту. Тобто, у тих сферах, де формується свідомість людини, яка є толерантною до інших етносів.
Роль Франції для України неможливо применшити. Ця країна мала ключове значення для встановлення миру в Україні, в процесах євроінтеграції.
— Наразі Франція проводить ряд заходів. Проводиться зустріч представників різних відомств у Відні. Думаю, до цього процесу підключаться США та Росія. Адже це глобальна загроза.
Чому теракти стали можливими
— Європа стала вразливим місцем. У певному сенсі, політика мультикультурності, що її проголосила Рада Європи, напевне, має певні невдачі. Не все було правильно вибудуване в цій системі. Адже іммігранти, які прибувають до Європи, мають поважати цінності, традиції та закони європейських країн.
Першою під удар потрапила Франція. Уперше це відбулося ще декілька років тому, коли іммігранти палили багаття в передмісті Парижа. Тож потенційні терористи шукають слабкі місця системи демократії.