Як проходитиме мобілізація для переселенців
Офіційно – військовозобов'язані, неофіційно – демобілізовані. На Львівщині підлягають призову 600 переселенців. Однак, самі чоловіки із Донбасу нам розповіли: повісток не чекають, адже неофіційно їх називають "ненадійними."
Кого не торкнеться четверта хвиля мобілізації, так це біженців. Бо вони втікачі. На вулицях Львова ця думка доволі популярна.
Та чи не "демонізують" люди переселенців. Ми поспілкувались з кількома чоловіками з Донецька, які живуть у Львові.
Чому б і ні, так якщо ми співаємо "ще не вмерла Укарїна, і душу й тіло ми положимо...", то треба відповідати за свої слова,
— каже переселенець Дмитро.
Та ніхто не кличе, в попередні хвилі мобілізацї жодному із їхніх знайомих переселнців не прийшло повістки.
У версію про те, що міноборони вважає переселенців "ненадійними" вірить і Дмитро. Адже його друга навіть добровольцем не брали у військо. А от психотерапевти запевнюють, таке узагальнення про нестійкі переконання переселенців поспішне. Все залежить від людей, адже багато львівян також у важкий час розважається в клубах і не хоче іти на війну.
Натомість представники міноборони кажуть, що жодних пільг переселенцям не даватимуть – призиватимуть всіх. За місцем реєстрації.
Якщо людина офіційно зареєстрована, вона являєтсья в тому числі і на обліку. Зрозуміло, що з кожним з них буде індивідуально проведена бесіда. Але нам зараз потрібні фахівці, потрібні нормальні адекватні люди,
— запевняють там.
Дані про військову спеціальність перселенців мають мати безпосередньо військкомати. А з шестисот чоловіків з Донбасу можуть мобілізувати лише сотню, тих, які мають відповідну спеціальність. Та чи призиватимуть і їх, покажуть наступні дні мобілізації. Адже і дійсно потрібні армії люди можуть відсиджуватись під приводом ненадійності.