Як прощалися з українським науковцем Мирославом Поповичем: відео
Він був учителем для всіх. Його порад дослухалися як президенти, так і пересічні українці. У Києві у вівторок, 13 лютого, поховали видатного філософа і науковця Мирослава Поповича.
Церемонія прощання відбулась у конференці залі Національної академії наук. На неї прийшли дуже багато людей, включно з першими особами держави. За словами президента Петра Порошенка, він не міг не прийти, бо Попович для нього був учителем. Президента вражало, що той ніколи не дивився в минуле, дивився лише вперед і мріяв про рішуче реформування країни.
Читайте також: Быть людьми: что завещал украинцам Мирослав Попович
"Він дуже піклувався. Піклувався про те, що ми маємо зробити. Для мене це була надзвичайно велика підтримка. Саме тому для мене це сьогодні не просто (церемонія прощання – 24), а дуже особисто", – сказав президент Петро Порошенко.
Поет Іван Драч знав Поповича понад півстоліття. У співавторстві написали чимало праць. Найбільше пишається біографічною повістю про Григорія Сковороду. Пам'ятає, часто дискутували з Мирославом Поповичем, і певен справжня дружба неможлива без суперечок.
Як з друзями не сперечатись? Коли їси борщ у мене в хаті чи в нього в хаті, то ж треба не тільки один одному піддакувати, а й сперечатись,
– вважає поет і герой України Іван Драч.
Попович не обмежувався світом науки, бо був філософом не лише за дипломом, але і по суті, кажуть ті, хто добре його знав. У 20-ту річницю референдуму за незалежність України разом з іншими інтелектуалами та громадськими діячами він створив ініціативну групу "Першого грудня". Її мета – об'єднати таку різну Україну. Саме він від імені учасників групи під час подій Революції Гідності зачитував резолюцію до влади.
Я пам'ятаю, коли його представляв. І його прихід давав і силу, і віру в те, що ми щось правильно робимо. Тому що коли така людина приходить – це є вірний шлях,
– зазначив міністр культури України Євген Нищук.
Більше 50 років Попович пропрацював в Інституті філософії при Академії наук. А у 2002-ому очолив його. Для сотні вчених він став "хрещеним батьком" в науці.
Я намагався настанови Поповича Мирослава Володимировича виконувати, намагався дійсно гризти цей граніт науки і те, що вдалося, я ще раз кажу – це все Мирослав Володимирович,
– розчулився декан філософського факультету НАН Анатолій Конверський.
А для майбутніх поколінь науковців Попович залишив близько 400 наукових праць, присвячених проблемам логіки, методології та філософії науки, філософії, а також історії культури. Широко відомою є його книга "Світогляд давніх слов'ян". Вона стала справжнім переворотом у науковому світі та інтелектуальному середовищі. Лауреата Шевченківської премії та ордену Ярослава Мудрого поховали поряд із іншими видатними українцями минулого на Байковому цвинтарі.
Читайте також: 6 жінок-науковців, які змінили хід історії
Нагадаємо, директор Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України, заслужений діяч науки та техніки України Мирослав Попович пішов на 88 році життя. Він помер увечері 10 лютого.