Як пройшов марш пам'яті Бориса Нємцова

25 лютого 2018, 20:43
Читать новость на русском

Акції пам'яті опозиціонера Бориса Нємцова пройшли у 30 містах Росії. Не обійшлося без затримань активістів. На марші пам'яті Нємцова у Москві затримали щонайменше трьох людей.

Акція пам'яті Нємцова розпочалася у Москві на Страсному бульварі. Звідти ходою вирушили тисячі людей. Вони тримали в руках російські триколори, прапори опозиційних рухів та плакати з анти кремлівськими гаслами. Вимагали покарати замовників вбивства опозиціонера.

Читайте також: У Санкт-Петербурзі затримали активіста через український прапор

Він був енергійний, чесний, енергійний. І звичайно те, що він казав і передбачав - весь цей жах, який відбувається зараз – він за це заплатив своїм життям,
– сказав мітингувальник Александр Почукаєв.

На місці проведення заходу – посилені заходи безпеки. Весь маршрут пішої ходи аж до проспекту Сахарова був огороджений. На вході – поліція вилучала плакати з такими написами як "Путіне, досить брехати і воювати" та "Я проти анексії Криму".

За даними волонтерів, загалом в акції взяли участь понад 7 тисяч осіб. Серед них – кандидати в президенти Росії Ксенія Собчак і Григорій Явлінський, та засновник Фонду боротьби з корупцією Олексій Навальний, якого до виборів не допустили.

Мітинг у пам'ять Нємцова відбувся і в Санкт-Петербурзі. На площі перед Фінляндським вокзалом зібрались кілька тисяч людей. Один з активістів – тримав у руках прапор України. Поліція його одразу ж затримала. Аналогічний інцидент стався і під час акції в Єкатеринбурзі.

Нагадаю, Бориса Нємцова вбили 27 лютого 2015 року на Великому Москворецькому мосту – просто навпроти Кремля. Після смерті політика стало відомо, що він працював над доповіддю про те, що на сході України на стороні терористів воюють російські війська. Торік суд визнав винними у злочині п'ятьох людей. Їх засудили до позбавлення волі терміном від 11 до 20 років. Та замовника вбивства Нємцова – так само і інших не угодних режиму діячів – журналістки Ганни Політковської та юриста Сергія Магнітського – і досі не назвали.