Як Росія намагається "розхитати" Україну: з'явилися нові дані
Українські правоохоронці продовжують фіксувати факти вербування й пропаганди з боку Росії. У серпні зареєстровано 140 подій, що можуть дестабілізувати ситуацію всередині України.
Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.
Читайте також: Росія вже втручається в українські вибори, – Порошенко
Ситуація щодо розколу українського суспільства залишається вкрай загостреною. Невміння та небажання радикально налаштованих організацій "сісти за стіл переговорів" призводить до низки подій, що загострюють ситуацію всередині громади та суспільстві,
– зазначають у відомстві.
Так, вербування українських громадян та використання їх Росією для вчинення диверсій з метою погіршення ситуації на сході України залишається одним із проблемних напрямків. Окрім того, паралельно з вербуванням російська пропагандистська машина активно поширює заклики до розколу держави серед українців у соцмережах.
"Так, співробітники Служби Безпеки України протягом серпня блокували діяльність міжрегіональної агентурної мережі антиукраїнських агітаторів, які діяли за вказівками спецслужб країни-агресора. Правоохоронці викрили в Одесі, Миколаївській, Херсонській, Черкаській та Житомирській областях вісім проросійських пропагандистів", – інформують у міністерстві.
Проблемою є повідомлення про нібито мінування. За даним міністерства, у серпні кількість таких випадків суттєво зменшилася: у Львові зафіксували 4 повідомлення, у Києві – 3, ще по одному – в Дніпрі й Одесі.
Відомство відзначає велику кількість випадків незаконного виготовлення і розповсюдження нелегальної зброї та вибухонебезпечних предметів серед мирного населення, а також фактів насильства з їх використанням.
Дивіться також: "Читати, щоб сміятися з них": відомий історик розповів про боротьбу з кремлівською пропагандою
За даними моніторингу, в серпні найбільше випадків, що можуть дестабілізувати ситуацію в Україні, зафіксували в Києві та Київській області (14%), а також на Донеччині (12%) та Одещині (13%).