Як "розумні жалюзі" допоможуть заощадити за платіжками
Рахунки за комунальні послуги б'ють рекорди. І це ще не межа. Лютий, за прогнозами синоптиків, стане найхолоднішим місяцем. Аби заощадити, чимало українців підвищують енергоефективність своїх осель та переходять на альтернативні джерела енергії.
Одиним з варіантів платити менше за комунальні послуги може стати встановлення енергожалюзі.
Прийшла ідея сонячних жалюзі. Ми взяли надійну систему алюмінієвих жалюзі, додали електроніку, софт, сонячні модулі. Все це зібрали і отримали рішення, яке здатне забезпечувати базові потреби в електроенергії,
– розповів розробник "розумних жалюзі" Євген Ерік.
За словами винахідників, одне вікно, облаштоване сонячними жалюзі, може генерувати від 100 до 150 кіловат енергії щомісячно. Головна ж особливість проекту – здатність переробляти максимальну кількість сонячної енергії завдяки повністю автоматизованій системі.
Система веде статистику за виробленою електроенергією, відповідно, підлаштовує нахил жалюзі. Також у нас є певні алгоритми, які пов'язані з періодом доби для автопідлаштовування, у порівнянні з класичними сонячними батареями, які просто стоять і не орієнтуються за сонцем,
– пояснив інженер Андрій Гордєєв.
"Розумними жалюзі" можна керувати зі смартфона. Також вони реагують на голос та рухи. Прилад здатний працювати у різних режимах. Наприклад, автоматично відкриватися, коли в приміщенні з'являється людина. Отриману енергію можна накопичувати або продавати у мережу.
Автори стартапу зауважили, що сонячні жалюзі генерують енергію лише за умови їх розташування у південному напрямку. Нині розробники вдосконалюють прилад, аби його ефективність зросла ще приблизно на чверть.
Читайте також: Українцям треба готуватися до чергової хвилі інфляції, – експерти