Як шведи зробили крок вперед у розвитку електромобілів
Упродовж останніх десятиліть турбота про довкілля диктує моду на екологічно чисті види транспорту: світові автовиробники й уряди провідних країн розробляють та втілюють різноманітні технології, покликані скоротити викиди CO2 в атмосферу.
В авангарді "зеленого" руху, серед інших, стоять скандинави. Швеція, яка до 2030 року має на меті повністю відмовитися від викопного палива для свого транспорту, вивела на автомагістралі вантажівки-"тролейбуси".
Перше у світі "електричне шосе" – eHighway – призначене для великогабаритних машин з гібридними двигунами, відкрили на ділянці автошляху, який з’єднує Північну Ірландію, Норвегію та Швецію.
Експериментальний відрізок протяжністю два кілометри більше нагадує тролейбусну лінію – дорога обладнана контактною мережею з напругою 750 вольт.
Читайте також: Як Tesla змінює уявлення про безпілотні автомобілі
Проїжджаючи під проводами, вантажівка на ходу висуває пантограф та переходить на електроживлення. Якщо ж мережа недоступна або в ній відсутня напруга, автоматично вмикається дизель.
Максимальна швидкість, із якою "рогата" вантажівка може пересуватися, живлячись від мережі, – 90 км/год.
Інноваційна траса - спільний проект шведського автовиробника Scania та Siemens. Зі слів розробників, електроживлення майже вдвічі підвищує ефективність транспорту в перерахунку на кілометр.
До того ж, використання електродвигунів дає змогу рекуперувати енергію гальмування, що також підвищує їх продуктивність.
Читайте також: Українці масово пересідають з бензинових двигунів на електрокари
Чи приживеться така технологія в майбутньому, стане відомо трохи згодом: на тестування "електричного шосе" у Швеції відвели два роки.