Як співробітників Мін’юсту під тиском змушували звільнятися: аудіодокази

18 жовтня 2017, 09:47
Читать новость на русском

Працівників Міністерства юстиції змушували звільнятися з відомства, пишучи заяви без дати у якості "запобіжного заходу".

Один з колишніх працівників Міністерства юстиції передав телепрограмі "Наші гроші з Денисом Бігусом" аудіозапис розмови.

За інформацією екс-працівника, запис зроблений 2015 року в кабінеті тодішнього директора Департаменту кадрової роботи Мін’юсту Сергія Грибаня (нині Грибань працює в Міністерстві на іншій посаді).

Читайте також: Журналісти впіймали міністра юстиції на брехні

На записі зафіксовано такий діалог:

– Сказали у всіх працівників ДВСа [Державна виконавча служба – ред.] відібрать заяви - запобіжні заходи – на звільнення за власним бажанням з тих посад, на яких ви працюєте…
– Ммммм. Еще раз. Собрать заявления для чего?
– Про звільнення вас з посад.
– Я прошу прощения, но если мы с вами в правовом поле говорим о заходах, как вы сказали, за…?
– Запобіжних.
– А чем это предусмотрено – "запобіжні заходи"?
– Ничем.
– А чем вызвано? Есть ко мне какие-то вопросы? Какие-то проблемы где-то, может быть, какие-то?
– Я выполняю волю руководства, которое все потихоньку приходят там: с Департамента регистрации, с Департамента исполнительной службы. Мне напрямую дает поручения министр, поэтому как бы. Це не моя воля, а воля міністра.

На аудіозаписі неодноразово зафіксовано, що заяви про звільнення без дати повинні писати співробітники Департаментів державно виконавчої служби та реєстрації (під час створення цих департаментів внаслідок ліквідації окремих служб).

Це ті самі два департаменти, у керівництві яких з 2015 почали оселятися друзі "сірого кардинала" Мін’юсту Андрія Довбенка. Міністр юстиції Павло Петренко намагався приховати це знайомство.

Втім, на запит з пропозицією зустрітися зі згаданими в аудіозаписі посадовцями й прокоментувати його, який надіслали в Міністерство юстиції та особисто радниці з комунікацій міністра Олені Семикіній, не відповіли. Згодом Міністерство прокоментувало, що не вважають за потрібне давати коментар на цю тему від імені міністра.

Читайте також: "Смотрящій" Мін'юсту: що приховується за красивим реформаторським фасадом

Аудіозапис завершується написанням примусової заяви.

Після відмови співпрацювали на умовах "заробляй і ділись", співробітника, який записав цю розмову, звільнили з відомства. Екс-працівник вирішив подавати до суду, поки у нього є рішення судів трьох інстанцій про таке поновлення.

Окрім цього, у реєстрі також існують аналогічні позови від колишніх працівників відомства.

Як вбачається з пояснень позивача, призначення його на посаду […] відбулось за умови незаконного вимагання підписання заяви про звільнення з займаної посади за угодою сторін, без зазначення дати, яка була відібрана у нього безпосередньо керівником Департаменту кадрової роботи та державної служби Міністерства юстиції України,
– йдеться у судовому рішенні.

Судді виносили рішення на користь звільнених працівників через відсутню дату.

У примусових заявах на звільнення екс-працівники писали, що "датою звільнення вважати дату реєстрації наказу про звільнення" (це також чутно на аудіозаписі).

У судових рішеннях зазначається, що "обов'язковою умовою для звільнення працівника за п. 1 ст. 36 КЗпП України є домовленість сторін про дату звільнення". Після цього екс-працівники подавали до Мін’юсту заяви про відкликання примусових заяв на звільнення. Проте у відомстві їх не брали до уваги.