Як сприймають Україну в Європі?

15 липня 2015, 17:56
Читать новость на русском

Іспанія та Польща — прихильні до України. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного компанією TNS на замовлення Інституту світової політики у шести найбільш чисельних країнах-членах ЄС.

Так, респондентам з Польщі, Іспанії, Італії, Франції, Великої Британії та Німеччини запропонували обрати аргументи на користь вступу України до Євросоюзу.

Згідно з результатами опитування, 36% іспанців і 32% поляків підтримали тезу, що «немає жодних підстав давати перспективу членства одним країнам Європи і відмовляти Україні» (у Франції цей аргумент поділяє лише 19%).

А 35% опитаних іспанців вважають, що надавши Україні членство, ЄС таким чином захистить її від агресії Росії. Вищий відсоток лише у Польщі — 44%, водночас у Франції цей аргумент підтримали 27% респондентів, в Італії — 25%, а у Великобританії та Німеччині — 24% та 21% відповідно.

тільки незначна частина іспанців виступає проти розширення ЄС – лише 4% - на відміну від 20% французів та 14% німців.

Серед аргументів проти членства України в ЄС перше місце у всіх опитаних країнах зайняла корупція.

Також респондентів попросили назвати три головні асоціації з Україною. Як виявилося, Україну найчастіше асоціюють з війною. Про протистояння на Донбасі згадали близько половини респондентів у Польщі (56%), у Німеччині (53%), Іспанії (49%), Франції (47%). Дещо нижчий цей показник в Італія (40%) та суттєво нижчий у Великобританії — 33%.

Другою найбільш популярною асоціацією стала Росія. Найвищий цей показник виявився у Франції — 28%, а найнижчий у Польщі — 7%. Третє місце зайняла бідність. Разом з тим, виявилося, що низка країн має свої специфічні асоціації з Україною. Так, 10% опитаних італійців асоціюють Україну з прислугою, 12% іспанці — з холодом, а 9% поляків — з УПА та націоналістами.

Загалом опитали 5 594 особи (віком від 16 до 54 років) у 6 найбільших за кількістю населення країнах ЄС: Великобританії, Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Франції (це більше половини мешканців ЄС — майже 360 млн. осіб із загальної кількості в понад 500 млн.). Опитування проводилось методом Інтернет онлайн-омнібусу з 29 травня по 4 червня 2015 року.