Як Tesla змінює уявлення про безпілотні автомобілі
Роботизовані системи керування – популярний сьогодні тренд в автомобілебудуванні. Світові автогіганти наввипередки змагаються, прагнучи довести "автономність" своїх моделей до досконалості.
Одним із завзятих представників у цьому пориві є американський автовиробник – Tesla Motors, чиї автопілоти, крім небезпідставної критики, заслужили й об’єктивної похвали на дорогах загального користування.
Дітище генія з Кремнієвої долини Ілона Маска не планує зупинятися на досягнутому: останнє ноу-хау компанії - автопілот другого покоління, Hardware Two. Система, стверджує виробник, зробить відомий американський електрокар повністю автономним.
Читайте також: Українці масово пересідають з бензинових двигунів на електрокари
Новий автопілот має одразу вісім відеокамер кругового огляду замість однієї, як у попередній версії; 12 ультразвукових сенсорів по периметру з удвічі більшою дальністю дії; покращений фронтальний радар, здатний "бачити" навіть крізь рясні опади і щільний туман; та ще продуктивніший бортовий комп’ютер, який і перебере на себе функції водія.
Електрокар з таким набором, цілком реально, зможе здолати відстань від Нью-Йорка до Лос-Анджелеса без жодного втручання людини.
На дорогах повноцінні "робоавто" від Tesla можуть з’явитися вже наступного року. Та спершу автомобілі, оснащені новою системою, "намотуватимуть" кілометраж і збиратимуть дані для подальшої перепрошивки програмного забезпечення та активації усіх функцій автопілота.
Читайте також: Як швидко та комфортно застрахувати авто
Ну і звісно, про водійські "права" для свого автопілота Маску потрібно ще подбати.