Українська армія наблизилась до європейських стандартів

6 грудня 2017, 18:12
Читать новость на русском

Цього року кількість вояків в Збройних Силах України сягнула максимального значення – 250 тисяч осіб, це навіть без врахування резерву першої черги, яка налічує 100 тисяч чоловіків. Всі українські захисники з бойовим досвідом. І вже в новому однострої, без зірок на погонах вони остаточно розпрощалися з радянським минулим і стали менше схожі на армію агресора.

Наразі фінансування українського війська не дозволяє отримати усе, чого б хотілося і що можуть зробити вітчизняні зброярі. Техніка здебільшого все ще радянська, хоч і модернізована. І транспорту досі не вистачає, зокрема колісного. Хоча лише цьогоріч до ЗСУ передали близько 9 сотень одиниць різноманітного озброєння і техніки. Були і танки, і літаки, і катери. Збільшення потужності чверть мільйонної армії із бойовим досвідом помітили і у світі. У рейтингу Global Firepower українське військо цьогоріч в 30 найсильніших.

"Ми розгорнули Збройні сили, частково їх відновили. Ми видали озброєння і навчилися воювати. У нас ланка рота – батальйон – найбільш боєздатна, завдячуючи їй, ми можемо виконувати бойові завдання в будь-яких умовах. І це надихає тому, що це основа", – поділився військовий експерт Олег Жданов.

Читайте також: Порошенко прилетів на гвинтокрилі на Львівщину, аби привітати військових

Вже 4 рік ця основа гартується у боях на фронті довжиною у сотні кілометрів. Лінія фронту майже непорушна, та її утримання і мирне небо над рештою держави і тепер коштує українським військовим життя та здоров'я. Чи не щодня у збройних силах втрати. Від початку АТО понад 2700 загиблих і близько 10 тисяч поранених.

Вони це роблять не заради нагород, не заради грошей, а тому, що вони – українці. Принаймні раз на рік, на наше свято всі, хто живуть в Україні, знайдіть можливість сказати військовим "Дякую вам за службу",
– закликав Міністр оборони України Степан Полторак.

Воякам підвищують виплати, будують гуртожитки, змінюють систему підготовки та й на оборонну сферу грошей виділяють все більше. Наступного року сума зросте на чверть – до 86 мільярдів гривень. Та тим не менше структурні реформи, за визнанням експертів, загальмували. І стандарти НАТО – поки мета без кінцевої дати.