Як Україна проводила загиблого грузинського героя
На Майдані незалежності прощалися з грузинським кіборгом з донецького аеропрту Тамазом Сухіашвілі. Герой загинув 17 січня під час запеклих боїв з терористами так званої ДНР. Вшанувати пам’ять воїна прийщли його побратими, земляки, прості люди та високопосадовці. Родина загиблого - в Грузії, де його і поховають.
Шеврони батальйонів Донбас, Правий Сектор, ЗСУ, квіти та прапори. Військові, високопосадовці та прості люди прийшли на Майдан. Проститися з Тамазом Сухіашвілі. Який загинув під легендарним донецьким аеропортом, захищаючи нашу країну.
Ми зібралися сьогодні віддати честь загиблому героїчно Тамазу Сухіашвілі — молодій людині, у якого залишилося двоє дітей, який віддав своє дорогоцінне життя за свободу і незалежність України і я вважаю, за свободу і незалежність Грузії,
— сказав посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба.
Незалежність Грузії герой захищав і у далекому 2004, і у 2008. Тоді Росія посягала на територіальну цілісність його держави. Нахабно наступала на Осетію. Тому війна проти України така важлива і болісна для грузинів. Ті, хто прийшов провести свого земляка в останню путь, навіть відмовляються розмовляти мовою агресора.
Тамаз воював серед кіборгів у славетній 93 бригаді. В Грузії він служив в елітному спецназі. Аби приїхати в Україну, відмовився від бІльшої зарплати та привілеїв. Не дивлячись на те, що військовий загинув за хоч і братню, але іншу державу, грузинський уряд обіцяє допомогти родині загиблого. Не залишитись осторонь обіцяють і українські чиновники.
Звичайно будемо працювати. Будемо надавати і матеріальну допомогу в тому числі, не дивлячись на те, що сім'я перебуває в Грузії. У нас дуже щільний контакт з посольством, щільний контакт з нашими хлопцями,
— запевняє радник заступника міністра оборони України.
Його українські побратими шанували Тамаза за неабиякий військовий досвід та надзвичайну людяність. Тут, у Києві розповідати на камеру про свого бойового товариша вони відмовляються. Емоції не дають говорити.
Панахиду служить грузинський священник. Грузинською мовою.Після неї люди стають на коліна аби попрощатися з воїном назавжди. Не приховують сліз ні жінки, ні чоловіки.
Поховають грузинського кіборга на батьківщині. Куди тіло доставлять вже найближчим часом.