Як українські політики відреагували на скандальні заяви Польщі

10 листопада 2017, 14:16
Читать новость на русском

Зараз у Верховній Раді гостро постало питання про розвиток конфлікту з Польщею. У західного сусіда навіть з'явилися чутки, що Сейм планує створення "чорних списків" для українців з антипольськими поглядами. Українські депутати дещо розходяться в думках щодо подальшого розвитку стосунків з сусідньою країною.

Заступник голови Комітету у закордонних справах Борис Тарасюк, який нещодавно повернувся із Варшави, вважає, що якщо "безглузді дії продовжаться щодо України, то потрібно вводити дзеркальні списки і визнавати персонами нон ґрату людей, які поширюють у Польщі антиукраїнські настрої". Якщо першим, хто буде включений до чорного списку Польщі буде Володимир В'ятрович, то першим, кого включать у наші списки буде Міхал Дворчик – автор антиукраїнських рішень Сенату і Сейму Польщі. Також він додав, якщо така війна буде продовжуватися, то вона нічого доброго не принесе ані Україні, ані Польщі.

Читайте також: Президент Польщі висунув нові звинувачення Україні

Депутат зазначає, що анонсуючи такі чорні списки, Міністр закордонних справ Польщі намагається втриматись на своїй посаді. Адже, за інформацією Тарасюка, міністр може через кілька тижнів втратити цю посаду.

Те, що роблять поляки – безглуздя. Я готовий відверто давати оцінку польським безглуздим діям і польській владі, маючи найвищу польську нагороду. І якщо мені скажуть, що я неправий, то я готовий віддати цю нагороду. Те, що роблять поляки суперечить логіці двосторонніх українсько-польських взаємин. Це суперечить інтересам не лише України, але й Польщі, оскільки йдеться про збереження українсько-польського стратегічного партнерства,
– поділився Борис Тарасюк.

А от голова Комітету із закордонних справ Ганна Гопко зауважила, що офіційного підтвердження від польської сторони про існування або розробку таких списків українське МЗС ще не отримувало.

Офіційного підтвердження на рівні Міністерства закордонних справ Польщі, що ці списки вже існують наше посольство ще не отримувало. Був інформаційний привід в медіа, але офіційного підтвердження, яке б ми отримали дипломатичними каналами не було,
– розповіла Ганна Гопко.

Варто сказати, що у Ганни Гопко зовсім інше уявлення про те, як треба розв'язувати цю ситуацію. На її думку, Україна не повинна загострювати конфлікт. Потрібно говорити мовою дипломатії, а не мовою ворожнечі. Також вона анонсувала зустріч на рівні представників Президентів України і Польщі найближчим часом.

Цю ситуацію також прокоментував народний депутат Юрій Шухевич – син героя України, головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Він вважає, що польська влада діє некоректно, політизуючи історію. Зі свого боку українське МЗС реагує на закиди поляків надто м'яко.

"Повертатися можуть історики, науковці, але політики не можуть експлуатувати революційні історичні гасла", – завив він.

Нагадаємо, глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив про питання складання "чорних списків" серед українських політиків з антипольськими поглядами. Також він зазначив про те, що останнім часом Польща визнала, що Київ "використовує" Варшаву і розраховує, що вона за будь-яких обставин підтримуватиме Україну.