Як українців хочуть задобрити збільшенням пенсій
Українські пенсіонери найбідніші в Європі. Найменша пенсія в нашій країні не дотягує до 50 доларів. Уряд обіцяє, що пенсіонери вже цього року отримуватимуть більше. При цьому вік виходу на пенсію нібито не зміниться. Таке передбачає пенсійна реформа, щоправда фактично її не запустили і досі.
Нещодавно Володимир Гройсман пообіцяв, що з 1 жовтня пенсіонери отримуватимуть на 200-1000 гривень більше. Проте кому і за яким принципом підвищуватимуть виплати, прем'єр-міністр не пояснив.
А от депутати переконані, що урядові обіцянки нічого не варті. Адже МВФ доволі чітко дав зрозуміти: якщо пенсійний вік в Україні не підвищать, можна забути про нові кредити від фонду. Уряд же обіцяє цього не робити.
Читайте також: Телеоператор, який знімав аварію на ЧАЕС, третій рік не може отримати свою пенсію
Зі слів експерта Олександра Охріменка, чиновники натомість можуть підвищити стаж, який потрібний для виходу на пенсію.
Жінка повинна відпрацювати 30 років загального трудового стажу, чоловік – 35. Якщо людині буде 70-75 років, але без трудового стажу, вона може не отримати навіть мінімальної пенсії,
– пояснив він.
А от до справжньої реформи пенсійної системи у влади руки так і не дійшли. Виплати досі нараховують, як і в радянські часи за так званим принципом солідарності поколінь: 10 мільйонів тих, що офіційно працюють, годують 12 мільйонів пенсіонерів.
Доки в Україні обговорюють підвищення пенсійного віку, в сусідній Польщі його знизили на два роки . Президент Анджей Дуда, прийшовши до влади, виконав передвиборчу обіцянку.