Як відеофіксація порушень не дає спокою російським водіям
Тіньовим бізнесом називають комерційну діяльність без державного контролю та сплати податків. Але в Росії з'явилося нове значення цього виразу.
Пристрій, що автоматично фіксує швидкість автомобіля вигадали ще 80 років тому. У 60-х роках у Сполучених Штатах уже були встановлені тисячі камер відеофіксації.
За статистикою, щороку у США ці пристрої допомагають врятувати життя 30 тисяч людей, запобігаючи аваріям на дорогах. У Росії ж вони лише додають водіям головного болю.
Читайте також: Магазин із забороненими продуктами діє під носом у російських чиновників
Жителю Москви, до прикладу, доведеться заплатити штраф за те, що тінь його машини перетнула суцільну лінію розмітки на МКАДі. Порушення правил зафіксувала автоматична система відеофіксації. І хоч порушила правила тінь, гроші вимагають справжні.
В Татарстані авто після аварії потрапило на евакуатор. Однак після цього власника машини оштрафували за перевищення швидкості. Спецтранспорт кудись поспішав, а на камеру потрапили номери не евакуатора, а машини, яку перевозили.
Повний випуск програми "Вєсті Кремля" дивіться за посиланням.
Після цього спробуй доведи в суді, що ти правил не порушував. А що ж до крилатої фрази "боятися власної тіні", то відтепер в Росії вона набуває зовсім нового значення.