Як видобувають підземну воду? Як це працює?

9 квітня 2014, 22:40
Читать новость на русском

66% нашого тіла та 75% нашого мозку складається з води. 1 мільярд та 386 мільйонів кубічних кілометрів води вкривають 72% поверхні землі. Та лише 1% усіх водних ресурсів планети придатний для споживання.

Для родина Томмі Джонсона забезпечення людей питною водою - справа всього життя. У буровому бізнесі працює вже третє покоління Джонсонів. Однак вони спеціалізуються на пошуках не нафти, а іншого цінного природного ресурсу – води.

Життя американців з Сан-Антоніо дуже залежить від таких людей, як Томмі. Загалом, як і для 5 частини населення планети, єдиним джерелом води для жителів міста є підземні води.

Водоносний горизонт – це шар пісковику, крейди або вапняку, які лежать на непроникній породі. Коли дощова вода проникає у ґрунт, вона збирається в горизонті, розчиняє вапняк і навіть утворює тунелі та печери.

Водоносний горизонт Едвардс лежить на глибині 1000 метрів, у довжину він сягає 280 кілометрів, а в ширину – 50 кілометрів.

Це площа у 1,5 разу більша за королівство Люксембург. Водоносний горизонт містить 60 трильйонів літрів води, які можуть забезпечувати потреби 2 мільйонів людей.

Тож його необхідно ретельно контролювати і підтримувати, аби він не вичерпався.

Як відбувається виведення води з-під землі – дізнайтесь у відеосюжеті.