Як відзначилась українська офшорна еліта на карті світу

8 квітня 2016, 19:56
Читать новость на русском

У програмі журналістських розслідувань "Схеми. Корупція в деталях" спеціально для 24 Каналу від "Радіо "Свободи" та Першого суспільного каналу — офшори допомагають бізнесменам платити менше податків у бюджет своєї країни. Для українських широт — це провальне явище.

Грудень 2014 року. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк робить заяву про боротьбу з офшорами в Україні. Він пропонує проект закону, що розриває угоду з Кіпром, яка на той момент дозволяла не платити податки двічі, а робити це тільки в одній з країн.

Та законопроект не зміг навіть потрапити до зали парламенту, щоб за нього могли проголосувати депутати. Це і не дивно. Всього через 9 місяців після озвученого початку швидко проваленої боротьби з офшорами у народного депутата від прем’єрської партії "Народний фронт" Ігоря Котвіцького в декларації раптово з’являється 970 мільйонів гривень.

Ігор Котвіцький стає одним із найбагатших депутатів, якщо оцінювати статки за деклараціями того року. Народний депутат Сергій Лещенко написав, а згодом і ЗМІ написали, що цей парламентар вивів на Панаму 40 мільйонів доларів.

Котвіцький – близька людина до нинішнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Він – бізнес-партнер родини міністра по бізнесу в Харкові. Десятки українських політиків, які нині презентують українську владу, співпрацюють, пов’язані чи є власниками компаній, зареєстрованих в офшорах.

Читайте також: Журналісти знайшли у Порошенка ще 5 офшорних компаній

Тож як українські політики відзначились в офшорному скандалі — далі дивіться у відеосюжеті.