Як врятувати людину, що тоне: поради експертів

25 липня 2017, 20:06
Читать новость на русском

Щодня в Україні в середньому тоне одна людина. За рік їхня кількість зростає до майже тисячі. Більшість трагічних випадків трапляється весною, коли тане крига, і в час літньої спеки. Щоб уберегти відпочивальників від неприємностей, рятувальники Києва провели традиційну роз'яснювальну роботу на пляжах.

Лише за минулі вихідні в Україні потонуло 35 відпочивальників, серед яких троє дітей. Тому рятувальники вкотре вирішили нагадати правила поведінки на воді. Їхня головна порада – рятуючи іншого, не захлинутися самому.

"Те, що показують у фільмах, коли люди кричать, махають руками, такого майже немає. Люди починають тонути, виходять на поверхню і знову тонуть. Кричати вони не в змозі", – розповів начальник групи водолазів Володимир Сковородка.

Читайте також: Скільки українців втопились з початку року: жахливі цифри

Щоб врятувати людину, яка тоне, треба пірнути під неї і взяти позаду одним із прийомів захоплення. Як правильно це робити рятувальники продемонстрували на березі. Далі – перша медична допомога. При відсутності дихання і пульсу потерпілому проводять серцево-легеневу реанімацію.

Зазвичай відпочивальники тонуть, бо лізуть у воду на підпитку або ж просто не розраховують свої сили. Наразі статистика утоплень менша не тому, що українці стали свідомішими, кажуть рятувальники, а тому, що літо холодніше, ніж торік.