Як загартовують охоронців українського кордону
Майбутніх прикордонників навчають не лише військовій справі, а й готують морально. З хлопцями та дівчатами активно працюють психологи.
На психологічних тренінгах майбутніх прикордонників навчають довіряти одне одному. Проте, перебороти страх вдається не всім.
Сергій не зі слів знає, наскільки необхідною є психологічна підготовка для військових. Хлопець родом з Луганщини. Чимало його друзів були в АТО. Зараз без допомоги фахівців їм складно повернутися до мирного життя.
Тому на заняттях курсанти не соромляться і говорять про найпотаємніше. Часто піднімають тему страху перед смертю чи полоном.
Тренери грають на випередження: готують хлопців до стресових ситуацій. Психолог Оксана розповідає, що з військовими працювати непросто. Адже на цих хлопців покладена велика відповідальність — захист країни.
Загартована психіка допомагає бійцям і легше пережити поранення чи смерть бойових товаришів. В'ячеслав Шинкарьов 16 років викладає психологію військовим. У 2014 році в АТО працював з бійцями просто на полі бою.
Найважливіше, що повинні засвоїти курсанти — це довіряти одне одному та не піддаватись паніці. Фахівці кажуть, психологічна стійкість майбутнім прикордонникам допоможе не лише на службі, але й у цивільному житті.