Як запобігти розвитку глухоти?
Слух - безцінний дар і його треба берегти. Інфекційні недуги, судинні розлади, шийний остеохондроз можуть спричинити розвиток глухоти.
Вуличний шум, надто гучна музика - також не йдуть на користь слуху. Розрізняють глухоту кондуктивну - коли є аномалія середнього вуха, або нейросенсорну - пов’язану з ураженням слухового нерва чи слухових центрів мозку.
Якщо вражений слуховий нерв, глухота не лікується. Заради ситуації може хіба що слуховий апарат. Але до фахівця треба звернутися якомога раніше. Якщо “слуховий центр” мозку довго не отримує сигнали - він просто “забуває”, що з ними робити. Слуховий апарат, звичайно, повністю не компенсує втрачений слух, але суттєво підсилює звуки. Відтак, хворий може повернутися до повноцінного життя.
Облисіння
Проблема облисіння для чоловіків може стати справжньою трагедією. Через втрату волосся вони стають невпевненими в собі та закомплексованими. Нормальною медики вважають втрату 100 волосин щодня. У схильних до облисіння чоловіків випадає вдвічі більше волосся.
До появи лисини призводить чоловічий статевий гормон - тестостерон. Він негативно впливає на волосяні фолікули. Серед інших причин - незбалансоване харчування, екологія, неврози та радіація. До речі, чоловіки, які курять, лисіють значно швидше, аніж ті, хто не мають цієї шкідливої звички.
Пригальмувати процес облисіння можуть усілякі лосьйони - їх сучасна косметологія пропонує чимало. Можна застосувати і лазерну терапію - вона покращить кровотік до фолікул. Соціологи з’ясували - більше за облисіння чоловіки бояться лише імпотенції.