Як зберегти молодість і енергію?

19 червня 2010, 14:11

Вічна юність можлива лише у казках. З віком людина неминуче переживає фізичне і психічне старіння.

Але важливо не допустити, щоб старість прийшла рано, забрала життєву енергію і бажання повноцінно жити. Тож як зберегти молодість і енергію після 40-50 років!? Оскільки, еліксир безсмертя ще не винайшли, а "пігулок від старості" теж немає, вочевидь, доведеться працювати над собою.

Безперервна трудова активність - запорука доброго самопочуття, стверджують самі ж довгожителі. Причому стосується це праці і фізичної, і інтелектуальної, і творчої.

Вчені з’ясували - фізична активність допомагає боротися зі старінням на клітинному рівні. Оптимальні фізичні тренування зміцнюють серцево-судинну систему, нормалізують жировий обмін та зменшують накопичення жиру. Омолодженню сприяють масаж, голкотерапія і водні процедури.

Ключова роль - у харчування. Нежирні продукти, мінімум цукру, додавання у раціон риб'ячого жиру, фруктів та овочів - така дієта здатна зупинити старіння організму.

А ще варто бути трішки аскетом - комфортно-сите життя "демобілізує" організм. Крім того, усі довгожителі - оптимісти. Налаштувати себе на суцільний позитив, звичайно, нелегко. Але, результат вартий зусиль.

Деменція

Про серцево-судинну систему варто особливо дбати. Тим паче, коли роки беруть своє. Інсульти, атеросклероз можуть спричинити розвиток слабоумства, так званої деменції. До порушення розумових здібностей можуть призвести і хвороби Альцгеймера, Паркінсона.

Іноді слабоумство розвивається без видимої причини. Хворий поступово втрачає навики спілкування, аж до повної втрати мови. Люди, що страждають від недоумства вкрай забудькуваті - не пам’ятають імена людей, яких вони добре знають, а також важливі дати і події.

Деменція також впливає на поведінку людини. У деяких випадках можлива різка зміна особистості. Задля профілактики деменції, медики радять постійно тренувати мозок. У пригоді стануть старі добрі кросворди, ребуси та інтелектуальні ігри.

Помірні фізичні вправи мають бути спрямовані на покращення кровопостачання мозку. Лікувати цю недугу досить складно - спершу потрібно з’ясувати її походження, і лише потім - розпочинати лікування.