Як живе україномовний прифронтовий технікум

11 липня 2016, 22:06
Читать новость на русском

Донецький аграрний технікум, який розташований у фронтовій Красногорівці, розпочав вступну кампанію.

Щоправда скільки навчальний заклад мусить набрати студентів в цьому році Міносвіти ще не визначилося. Минулого року бюджет був розрахований на 78 місць. Навчають тут чотирьом спеціальностям. Найпопулярніші напрямки: ветеринари та агрономи.

За словами директора технікуму Анатолія Рибака, у перший день документи подали десятеро абітурієнтів.

До війни сюди приїздили навчатись навіть з Донецька. Зараз же більшість місцеві. Хоча є багато студентів з сусідніх районів і міст.

Технікум розташований майже на околиці міста. Тут раніше постійно стріляли. Деякі прилеглі будинки повністю знищені ворожою артилерією. Діставалося свого часу і корпусам аграрного технікуму.

Викладачі власними силами побудували міні-музей української хати, обладнали спортзал. Навіть мають ферму та сад.

Читайте також: В Україні стартує вступна кампанія: що потрібно знати

Київ забезпечує лише зарплатнею та передбаченими витратами. Але, наприклад, з опаленням допомогти не можуть.

У Красногорівці вже другий рік немає газу – торік міною перебило трубу, а бойовики не підпускають туди нікого – одразу ж відкривають вогонь. Але вихід є – твердопаливні котли. Та зараз у технікумі на це немає грошей, шукають волонтерів аби допомогли. Викручуються як можуть.

І попри те, що в більшості освітніх закладах Донбасу читають російською, тут всі предмети викладають виключно українською. Таким чином старші хочуть виховати нове покоління українських спеціалістів та, що не менш важливо, патріотів.