Які можливості надають відкриті реєстри українцям
Що дасть українцям відкриті реєстр нерухомості та земельний кадастр, а також — яким чином з допомогою цих реєстрів можна боротися з корупцією, розповів в ефірі Телеканалу новин "24" експерт Центру протидії корупції Іван Пресняков.
Від 5 вересня в Україні стали відкритими для всіх реєстр нерухомості та земельний кадастр. Це означає, що тепер можна буде дізнатися, якими квартирами, будинками і земельними ділянками володіє будь-який громадянин.
Відкриті реєстри
— Пан Петренко казав, що кожен може зайти. Але закон у цей час дуже чітко говорить про те, що за те, що люди отримують право дивитися на власність будь-кого – цей власник може переглядати – хто саме дивився на його земельні ділянки. Він може замовити спеціальну довідку. Аби це гарантувати – треба, щоб людина себе якось індентифіковувала. Це той компроміс, якого вдалось досягти у Верховні Раді. Адже є бажання громадських активістів, міністрів та певних політиків.
Багато було спекулювань на тому – чи не стане такий реєстром предметом злочинних посягань на землю, або хтось хоче дізнатись інформацію про землю з неправильних мотивів.
Реєстр транспортних засобів
— Сьогодні мав би запрацювати єдиний реєстр транспортних засобів. Та він ще не запрацював – проект постанови перебуває у стані доопрацювання. Реєстр існує як база даних, але веб-інтерфейсу у нього ще нема. Мусимо визнати, що Міністерство внутрішніх справ також не встигло.
Реєстр на нерухоме майно
— Будь-яка людина зможе контролювати — як збагачуються чиновники та політики. Для політиків це означає, що зникає сенс набувати нерухоме майно, транспортні засоби або земельні ділянки. Для українців це також плюс. У реєстрі люди побачать історію придбаної землі чи автомобіля.
Більше — дивіться у інтерв’ю.