Які труднощі виникають у кримчан при перетині адмінкордону з материковою Україною
З нового року Україна запровадила біометричний контроль на своїх кордонах. Він обов'язковий для громадян 70 країн, які становлять загрозу для безпеки України. Особлива увага до росіян, вони ще й в зоні міграційних ризиків. А як бути кримчанам з російським паспортом на адміністративному кордоні із півостровом, чи потрібні їхні відбитки пальців?
Перетнути адмінкордон з Кримом сьогодні можна у трьох пунктах пропуску, усі вони на Херсонщині. Найбільший з них – Чонгар, ще два майже поруч – Каланчак і Чаплинка. З кожним роком потік людей зменшується, кажуть у Держприкордонслужбі.
Читайте також: Затримання "кримського міністра": деталі спецоперації від СБУ
Більшість кримчан мають два паспорти – з двоголовим орлом та з тризубом, щоб проїхати кордон швидше і без зайвих питань, один показують російським прикордонникам, інший – українським. Російські паспорти, видані кримчанам, Україна не визнає. Більшість боїться показати свій російський паспорт українським прикордонникам, але вони не мають права його вилучати чи притягати людину до відповідальності, наприклад, за друге громадянство.
Російські ж прикордонники пропустять і з двоголовим орлом на книжці, і з тризубом. Єдиний документ, який потрібен на українському КП – паспорт громадянина України і не важливо, яка в ньому прописка.
Будь-який українець може виїхати із Криму взагалі без паспорта, його особу встановлять на адмінкордоні. Пришвидшити цей процес можуть будь-які інші українські документи, або їхні копії.
Якщо приїжджає громадянин і каже, що в нього немає паспорта, але в нього є водійське посвідчення. Ми перевіряємо його і встановлюємо, що це дійсно ця людина. Але для того, щоб йому потім повернутися на тимчасово окуповану територію в обов’язковому порядку потрібно надати прикордонникам паспорт громадянина України,
– зазначив помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.
Читайте також: Клімкін шукає шляхів покарання для Adidas та інших за роботу в Криму
Виїхати з Криму легше, тому що формально це просто поїздка територією країни, а от повертаючись назад до півострів, людина в’їжджає на окуповану територію, тому вимоги тут уже жорсткіші. Особливі правила перетину адмінкордону для дітей. Для них діє правило перетину держкордону: обов’язково потрібен закордонний паспорт або проїзний документ, а якщо супроводжує тільки один із батьків, то і нотаріальну довіреність від іншого. Часто кримчани не знають про це і не можуть в’їхати назад.
Більше дивіться у сюжеті.
Повний випуск програми "Крим. Реалії" дивіться сьогодні на 24 Каналі о 17:30. Не пропустіть!