Якими послугами держави можна скористатися безкоштовно
На тлі платно-безплатної медицини і малорухомої боротьби з тотальним хабарництвом все ж маємо в Україні послуги, які держава надає своїм громадянам безкоштовно. Журналісти сайту "24" проаналізували і з'ясували, якими з них ми можемо користуватись.
Електронні держпослуги
У рамках реформування держави в Україні введено низку електронних послуг, якими можна користуватись безплатно. На спеціальному порталі за адресою igov.org.ua, для українців уже доступні 215 послуг онлайн. Найближчим часом розробники обіцяють запустити ще 42 послуги, а загалом у розробці понад 900 видів послуг. До кінця поточного року обіцяють перевести абсолютно всі послуги держави в електронну форму.
Які послуги можна отримати на iGov.org.ua:
- замовляти довідки;
- реєструвати майно;
- подавати запит на виготовлення документів.
Відзначимо, що на порталі ще не всі послуги і не в усіх регіонах України працюють. Але мати на увазі цей інструмент варто.
Оформлення земельної ділянки
Конституція України гарантує можливість оформити безкоштовно право власності на землю. Зокрема, отримати земельну ділянку із земель комунальної та держвласності у приватну. Детально про правила і нюанси безкоштовного оформлення землі читайте у матеріалі сайту "24".
Безкоштовний адвокат
З липня 2015 року в Україні працюють центри надання безоплатної правової допомоги. У першу чергу скористатися нею зможуть малозабезпечені громадяни, пенсіонери, інваліди, діти-сироти та їх опікуни, учасники АТО та сім′ї загиблих воїнів, а також внутрішньо переміщені особи.
При цьому розрізняють первинну правову допомогу — це надання консультацій і роз’яснень з правових питань, складання заяв, скарг (крім позовів до суду, клопотань тощо), і вторинну безоплатну правову допомогу, яка передбачає:
- захист;
- здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
- складання документів процесуального характеру.
Звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги можна подавати до Центру надання безоплатної вторинної правової допомоги або до територіального органу юстиції за місцем фактичного проживання незалежно від реєстрації свого місця проживання чи місця перебування.
При зверненні безпосередньо до Центру, він зобов'язаний упродовж 10 днів з дня надходження звернення прийняти рішення щодо надання чи відмови у наданні відповідної правової допомоги.
Оформлення транспортного засобу
Разом з реорганізацією МРЕВ в Україні відмінено довідку-рахунок при переоформленні транспортних засобів. Тепер можна підписати договір купівлі-продажу (дарування) між продавцем і покупцем особисто в будь-якому сервісному центрі МВС України в присутності адміністратора центру з пред'явленням документа, що посвідчує особу. Ця послуга є безкоштовною. Детально про переоформлення авто читайте у матеріалі сайту "24".