Яку реакцію в світі викликав новий позаблоковий статус України
Україна відмовилася від позаблокового статусу. За це сьогодні проголосувала Верховна Рада. Все заради того, аби відбити агресію Росії. Тож тепер держава тісніше співпрацюватиме із НАТО. В самому Альянсі таке рішення України привітали. А от в Кремлі скасуванню позаблоковості зовсім не зраділи.
Україна поглиблено співпрацюватиме із НАТО аби виконати всі вимоги для членства. Це передбачає відмова від позаблокового статусу. За це сьогодні проголосувало триста три депутати. Ініціатор закону – Президент. Голосувати за нього агітував і головний дипломат Павло Клімкін.
Та в законі не прописано, що вступ у НАТО – пріоритет зовнішньої політики держави. Наголошено тільки на тому, що Україна буде інтегруватися в євроатлантичний безпековий простір та ЄС. Документ підтримали майже всі члени більшості. Проти – лише опозиціонери.
Це такий же важливий закон, як і голосування за незалежність,
— прокоментувала Юлія Тимошенко.
Позаблоковий статус Україна отримала у 2010 за часів Януковича. Після підписання скандальних Харківських угод. Петро Порошенко не приховував, що відмовитися від позаблоковості країну змушує агресія Росії.
Закономірно, що Кремль рішенню України не зрадів. Тамтешні посадовці вже називають закон грубою політичною помилкою. І що це не допоможе вирішити конфлікт на Сході. А представник Росії при ОБСЄ вважає, що Україна зробила недружній щодо Росії крок, який додасть неприємностей. Ще раніше прем'єр Медведєв заявив, що відмовившись від позаблоковості, Україна стає потенційним військовим суперником Росії.
Натомість з боку Заходу жодної критики. Навпаки, міністр оборони Польщі Томаш Сємоняк сказав, що Україна обов'язково стане членом і НАТО, і ЄС.
Україна має виконати стандарти, а передусім українське суспільство має прагнути членства у НАТО. Ніхто на світі не має права цього блокувати. Гадаю, це процес якого не уникнути, і Україна буде в НАТО і в Євросоюзі,
— зазначив він.
В штаб-квартирі НАТО обмежились словами про повагу до українського рішення. І нагадали про вимоги і стандарти необхідні для вступу. Загалом сьогоднішня риторика Альянсу не відрізнялася від тієї, яку українці чують останні місяці. Мовляв, Україна сама вирішує, до кого приєднуватися.
Наразі офіційно Україна не хоче ставати членом НАТО. Урядовці неодноразово заявляли, що країна до цього ще не готова. Потрібні реформи і референдум.