Янукович має піти раз і назавжди, і не повертатися, — Оробець
Народний депутат фракції ВО "Батьківщина" Леся Оробець вважає, що в Конституцію України слід внести зміни, які зроблять можливою ратифікацію Римського Статуту Міжнародного кримінального суду.
"Вимогою Майдану № 1 була і є відставка Януковича. У той же час у площині парламентської боротьби все частіше піднімається питання потреби змінити Конституцію, яка дала Януковичу можливість сформувати хунту і повністю контролювати всі гілки влади", - написала вона у Facebook.
На думку політика, слід внести такі зміни, які б не дозволили у майбутньому жодному представникові влади "помріяти про репресії чи зловживання владою".
"Мова йде про такі зміни до Конституції, які зроблять можливою ратифікацію Римського Статуту Міжнародного кримінального суду. Багато правників, як конституціоналістів так і міжнародників наголошують, що в існуючих умовах він би був дуже доречним", - пояснила Оробець.
За словами нардепа, Статут може бути корисним для України. Оскільки закріплює чіткий перелік злочинів, за яким Міжнародний кримінальний суд може приймати справи до свого провадження. Йдеться про напад на цивільних осіб, що супроводжується вбивствами, тортурами, насильницьким зникненням людей, ув'язненням в тюрму або іншими способи позбавлення свободи.
Крім того, згідно з Римським статутом, суд приймає до свого провадження справи не тільки за зверненням держави-учасниці, а й з власної ініціативи.
Оробець наголосила, що змін до Конституції ратифікувати Статут неможливо.
"Тож я звертаюся до експертів, які на той час працювали у відповідних міністерствах, а також тих, хто бачить потребу в ратифікації Статуту Україною – давайте підготуємо відповідні зміни і таки поставимо запобіжник проти вірусу диктатури на людській крові у нашу Конституцію. Янукович має піти раз і назавжди і не повертатися під жодним іншим іменем та прізвищем", - додала вона.
Нагадаємо, опозиція пропонує завтра проголосувати Акт про повернення до Конституції 2004 року.
Позафракційний депутат, голова комітету з питань державного будівництва й місцевого самоврядування Давид Жванія стверджує, що в парламенті достатньо голосів для прийняття акту про повернення до Конституції 2004 року й, відповідно, поверненні до парламентсько-президентської форми правління.
Довідка: Римський Статут - міжнародний договір, що заснував Міжнародний кримінальний суд. Прийнятий на дипломатичній конференції в Римі 17 липня 1998 року і вступив в силу з 1 липня 2002 року.
Станом на травень 2011 року Римський Статут підписало 139 держав, але ратифікували угоду не всі (114 держав).
Україна підписала його 20.01.2000, однак не ратифікувала досі.