Янукович не бачить підстав для вступу в ЄврАзЕС

18 березня 2012, 19:47
Читать новость на русском

Джерело:

УНІАН

Україна поки тільки придивляється до Євроазійського економічного співробітництва і не може сказати, наскільки доцільно їй вступати в це співтовариство.

"Ми придивляємось зараз до цього економічного утворення", — заявив Президент України Віктор Янукович в інтерв’ю російському телеканалу "Росія-24".

Віктор Янукович зазначив, що Україна вітає рішення країн СНД піти на такий нелегкий крок. У теж час, за його словами, Україна сьогодні не готова дати конкретну відповідь: чи буде вона інтегруватися до цієї структури. Глава держави сказав, що Україна випала з процесу формування ЄвроАзЕС більш ніж на п’ять років.

"Ми дуже відстали, і щоб увійти до цього процесу, ми не розуміємо, як ми це зробимо, ми не розуміємо умов", — сказав Віктор Янукович.

Він також наголосив, що Україна втратила дуже багато часу і сьогодні не володіє інформацією про діяльність об’єднання, а також не брала участь в підготовці документів, які стали основою діяльності ЄвроАзЕС. Також поки не зрозуміло як відіб’ється на союзі членство Росії, а в найближчому майбутньому і Казахстану у СОТ.

Тому, за словами Президента, Україна, перш ніж приймати рішення, хоче дочекатися хоча б перших результатів діяльності цього союзу, як це вплине на держави, які до нього входять, як це відіб’ється на їхньому суверенітеті.

"Щоб рухатися шляхом інтеграції, ми повинні мати підстави. А підстав ми поки не бачимо. Йти в сліпу? Не розуміючи, що ми одержимо?" — зауважив Глава держави.

Водночас Віктор Янукович підкреслив, що бажає сусідам і друзям України, які зважилися на цей крок, успіхів і добрих результатів. Щодо інтеграції України в Європейський Союз, Президент підкреслив, що Україна розглядає цю інтеграцію перш за все як механізм, який дозволить наблизиться нашій державі до європейських стандартів.

"Це наше домашнє завдання. Ми це робимо не для Європи, а для себе", — наголосив Віктор Янукович.

За його словами, встановлення в Україні європейських стандартів не тільки істотно поліпшить життя громадян, але й дозволить уникнути існуючих на сьогодні дискримінаційних умов в питаннях торгівлі з країнами ЄС.