Янукович пояснив народу, чому дозволив флоту залишитися
Янукович відповів за флот.
Дозволивши росіянам лишити свої кораблі у Криму до 2042-го року, Президент України вирішив головну проблему, успадковану від попередників - нормалізував відносини з Росією та змінив невигідні газові контракти. Таке Янукович заявив у зверненні до українців.
Віктор Янукович (Президент України): “Після 5 років творення з Росії образу ворога, відновити довіру російського керівництва до України було непросто. Але мені вдалося зробити це. Увесь цивілізований світ схвально сприйняв результати моїх переговорів з президентом Медвєдєвим”.
От тільки Європа від газо-флотського договору не у захваті. Представник Парламентської Асамблеї Ради Європи Ханне Северінсен, яка протягом 12 років була співдоповідачем ПАРЄ по Україні, критикує харківські домовленості двох президентів. Мовляв, невідомо чим обернеться тривале перебування Чорноморського флоту на території України, а дешевий газ - то не на користь українській економіці.
Ханне Северінсен (співдоповідач ПАРЄ по Україні (1995-2007 р.)): “Я вважаю, що ті 25 років про які йдеться в угоді є досить великим терміном, який, нажаль, торкнеться не лише вас, а й ваших дітей. Також я вважаю недоброю ідею, коли за допомогою дешевого газу прагнуть вирішити усі економічні проблеми. Я думаю, що якби Україна працювала над енергозбережувальними технологіями, від імпорту газу вона могла б відмовитись взагалі. Я хотіла б підкреслити, що сфера енергетичної безпеки й незалежності є дуже важливою, але ідея про те, що дешевий газ є спасінням економіки - я вважаю, що це неправильна ідея”.
Люті на харківські домовленості і опоненти влади. Лідерка БЮТ пригрозила їх денонсувати, тільки-но демократи повернуться у владу.
Юлія Тимошенко (лідерка БЮТ): “Якщо так станеться, що ми з вами разом зможемо повернути демократичні сили до влади, перше, що буде, - це денонсовані всі ці неприродні для України, недопустимі угоди”.
Таке заявила у Рівному у четвер Юлія Тимошенко.
Угода, скріплена президентами Януковичем та Медведєвим у Харкові минулого тижня передбачає зниження ціни на російський газ на 100 доларів за тисячу кубів, або знижку 30% від суми контракту, якщо ціна буде нижчою 330 доларів. Це дасть можливість не підвищувати вартість газу для населення і тарифи на житлово-комунальні послуги в 2010 році, радіють в уряді. Водночас супротивники цієї угоди вказують на несумісність питань флоту і газу, а також на те, що 236 доларів за тисячу кубометрів - це все одно завелика сума для України.