Ярема хотів зберегти каральну сталінську прокуратуру, — експерт

20 квітня 2015, 18:45
Читать новость на русском

Про рефорумання ГПУ розповів гість студії Телеканалу новин "24" – експерт з питань адвокації Реанімаційного Пакету Реформ, член правління "Transparency International Ukraine" Ярослав Юрчишин.

Реформування ГПУ

За його словами, через безконтрольність ГПУ вона не реформувалась за часів Яреми, результатом чого Україна втратила понад 200 млн євро.

"Віталій Ярема хотів зберегти каральну сталінську прокуратуру, бо з того часу вона фактично і не реформувалася", — сказав Юрчишин.

На 25 квітня, на його думку, нічого не відбудеться, але зараз є величезний ризик, так як влада хоче перенести реформи в ГПУ.

Чому затягують з реформою ГПУ?

Як розповів експерт, є декілька факторів чому влада відкладає реформування ГПУ – тактичні та стратегічні. Один із елементів реформ прокуратури – це незалежна антикорупційна прокуратура. Тому один із тактичних факторів – домогтися того, щоби антикорупційний прокурор не був вибраний незалежною комісією.

"Стратегічне завдання. Дуже легко керувати прокуратурою сталінського режиму. І дуже важко керувати прокуратурою європейського зразка, яка не має загального нагляду, але є представником держави у судах", — розповів Юрчишин.

Звернення до президента

Як повідомив Юрчишин, Президент України за конституцією відповідальний за призначення генерального прокурора. Тому, або Порошенко вимагатиме від генпрокурора реформи і вони відбудуться, або не вимагатиме і їх не буде.

"Реформа ГПУ передбачає достатньо серйозне зменшення кількості прокурорів та підвищення мотивації їх працювати на честь держави, а не на свою кишеню", — сказав член правління "Transparency International Ukraine".