Ярмарок електроніки представляє унікальний телевізор-дзеркало

6 лютого 2012, 11:49
Читать новость на русском

Понад 800 виробників електроніки, спеціалісти з аудіо- та відеотехнологій, журналісти і звичайні відвідувачі. Загалом понад 35 тис. людей зосередилися у виставковому центрі в Амстердамі.

Тут відбулась найбільша європейська виставка комп'ютерних та інформаційних технологій.

Телевізор-дзеркало

Зірка експозиції - "Магічне дзеркало". Насправді, це широкоформатний телевізор в золотій оправі. Унікальність в тому, що в режимі очікування він перетворюється на звичайне дзеркало.

Телевізор доступний з різними діагоналями - від 13 до 82 дюймів. Окрім того, є версії зі світлодіодною підсвіткою та підтримкою 3D. Відповідною є і ціна: найменший і найпростіший дисплей коштує 4 тис. євро, топовий - всі 10 тис. євро. Найбільше "Магічними дзеркалами" зацікавились п'ятизіркові готелі.

Розробила оригінальний телевізор німецька компанія Ad Notam.

“Скло - архітектурний елемент№1 у цьому телевізорі. З нього виготовлені екран та лицеві панелі. Однак це не просте скло, а "розумне", воно реагує на дотик. Якщо торкнутися екрана, то увімкнеться телевізор”, - розповів менеджер з продажів, компанія Ad Notam Ларс Ройшель.

3D-відеосистема

"Магічне дзеркало" - далеко не найдорожчий експонат на ярмарку. Як Вам 3D-відеосистема вартістю 150 тис. євро?

Розробка норвезької компанії Setred призначена для хірургії. Система дозволяє сформувати точну тривимірну картинку пацієнта. Для цього вона використовує зображення з комп'ютерної томографії, МРТ, а також з ультразвуку.

Setred Clariti, саме так назвали систему, складається з 20-дюймового 3D-екрана, звичайного дисплея та комп'ютера.

“Наш пристрій допоможе вирішити проблему навігації у нейрохірургії. За допомогою звичайних моніторів лікарі можуть спостерігати за ходом операції лише у режимі 2D. Але ж вони оперують у трьох вимірах. У цьому і складність - фактично втрачається відчуття одного виміру, а під час операцій на мозку потрібна висока точність”, - каже технічний директор компанії Setred Крістіан Мюллер.

Гід від 3d-berlin

Проблемами навігації у приміщеннях перейнялася компанія 3d-berlin. Через бетонні стіни стандартні GPS-навігатори не працюють у супермаркетах, лікарнях та аеропортах. Не заблукати у великих будівлях допоможе винахід німецьких ентузіастів.

“Ми встановлюємо свої системи у багатьох спорудах європейських міст. Достатньо підійти та завантажити на свій смартфон спеціальний код. Далі - увімкнеться карта і Ви зможете крок за кроком ознайомитися з усією будівлею”, - каже директор компанії 3d-berlin Адріан Центнер.

Щоб створити гід, приміром, для супермаркету, розробникам потрібен лише план споруди та список магазинів. Перша така система вже працює в одному з торгових центрів Роттердама.