Яценюк пропонує змінити антикорупційне законодавство
Арсеній Яценюк вніс пропозиції до антикорупційного законопроекту Президента України.
Арсеній Яценюк подав свої пропозиції до закону "Про засади запобігання і протидії корупції в Україні", внесеного 17 грудня 2010 року до парламенту президентом України. Пропозиції спрямовано до парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.
Арсеній Яценюк пропонує віднести до «вищих посадових осіб, уповноважених на виконання функцій держави і органів місцевого самоврядування» як суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення президента України, голову Верховної Ради, його першого заступника та заступника, прем'єр-міністра, першого віце-прем'єра, віце-прем'єра, міністрів, інших керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету міністрів, голову Служби безпеки України, генерального прокурора, голів Нацбанку і Рахункової палати, уповноваженого Верховної Ради з прав людини, голів Верховної Ради та Ради міністрів Криму та їхніх заступників.
Яценюк вимагає закріпити в законі обов’язкове щорічне декларування до 1 квітня, окрім майна, доходів, витрат та зобов'язань фінансового характеру, також і обов’язкове декларування готівкових коштів, незалежно від їх місцезнаходження.
Арсеній Яценюк наполягає на оприлюдненні даних про доходи не тільки вищих посадових осіб, а й членів їхніх сімей. Така інформація повинна мати вільний режим доступу та розміщуватись на офіційних веб-сайтах до моменту припинення роботи державних службовців у відповідних державних органах.
Він також пропонує закріпити, що декларуванню вищими посадовими особами підлягають всі витрати на оплату товарів, робіт та послуг, якщо фактична або ринкова вартість окремого товару, роботи та послуги перевищує 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. До витрат на придбання товарів прирівнюється отримання товарів на безоплатній або платній основі у користування (оренду, найм, позику). Встановлення органами державної податкової адміністрації фактів перевищення витрат вищих посадових осіб над їхніми доходами є підставою для звернення цими органами до суду з позовом про вилучення у зазначених суб’єктів незадекларованого майна і грошових коштів в дохід держави.