Життя після Brexit: ЄС та Британія підписали торговельну угоду
Голова Ради Європи Шарль Мішель і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн підписали торговельну угоду між Євросоюзом і Великою Британією. З британського боку її підписав прем'єр-міністр Борис Джонсон.
Угода набере чинності вже з 1 січня 2021 року, повідомляє пресслужба Ради Європи.
Важливо Єврокомісія опублікувала текст угоди з Великобританією щодо Brexit: деталі
Мішель назвав угоду справедливою та збалансованою. На його думку, вона повністю захищає основні інтереси Європейського союзу та створює стабільність і передбачуваність для громадян і компаній.
Далі угоду повинні розглянути в Європарламенті та Раді Європи, перш ніж вона буде ратифікована Євросоюзом.
З основних питань Європейський союз готовий працювати пліч-о-пліч зі Сполученим Королівством. Мовиться про зміну клімату, а також про глобальну відповідь на пандемію. Щодо міжнародних відносин, ми будемо прагнути до співпраці з конкретних питань, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах,
– додав Мішель.
Після цього угоду відправили до Лондона, де її підписав Борис Джонсон. Він під час церемонії підписання підкреслив, що це – початок прекрасних відносин між Великою Британією та її друзями й партнерами в Європейському Союзі.
До слова, дуже символічно, що цей процес завершив саме Борис Джонсон. Адже саме він, будучи ще міністром закордонних справ, був головним ідеологом Brexit під час кампанії перед референдумом на цю тему.
Зауважимо, що Велика Британія і Євросоюз досягли згоди щодо торговельної угоди після Brexit 24 грудня. Сторони домовилися:
- зберегти безвізовий режим;
- не вводити квоти й тарифи в торговельній сфері.
Ратифікувати угоду в Європарламенті планують на сесії в березні 2021 року.