УКР РУС
17 липня 2014, 13:30
5

Європарламент ухвалив резолюцію щодо України: нові обмеження для РФ

Європейський парламент ухвалив на пленарній сесії в Страсбурзі резолюцію щодо України. У ній ЄС засуджує дії РФ та підтримує український уряд.

У документі вітається нещодавнє підписання Угоди про асоціацію та вільну торгівлю між ЄС і Україною.

Підтримка плану Порошенка, засудження дій РФ

Європарламент підтримує мирний план президента України Петра Порошенка , вважаючи його "основним шансом на деескалацію та встановлення миру".

Європарламентарі наголосили, що Росія бере участь у військових діях і військових поставках. РФ закликали виконувати міжнародні зобов'язання, сприяти реальним мирним переговорам і використовувати свій вплив для припинення будь-якого насильства.

Депутати асамблеї ЄС "підтверджують право на самооборону", нагадують, що "міжнародне співтовариство підтримує єдність, суверенітет і територіальну цілісність України".

Міжнародне співтовариство підтримує єдність, суверенітет і територіальну цілісність України

ЄС засудили російську агресію в Криму

У резолюції засуджується російська агресія в окупованому Криму. Європарламентарі відкидають російську політику "факту" у міжнародних відносинах "вважають приєднання Криму незаконним, відмовляються визнати російське де-факто правління на півострові, вітають рішення ЄС заборонити імпорт товарів з Криму і Севастополя".

Засуджуючи подальше кровопролиття на сході України, Європарламент "вітає добру волю, виявлену українською стороною щодо одностороннього припинення вогню, і жалкує про те, що повстанці та найманці відмовилися послідувати цьому прикладу".

РФ закликали підтримати план Порошенка

Європарламент закликає Росію "зі справжньої рішучістю підтримати мирний план (Порошенка ), вжити заходів для ефективного контролю своїх кордонів з Україною, зупинити подальше проникнення через неї членів незаконних збройних формувань, зброї і бойової техніки, припинити ворожі дії та інфільтрацію".

Також у резолюції закликали Росію "негайно скоротити чисельність своїх військ біля кордону з Україною, відвести їх від кордону, використовувати свою владу над повстанцями і найманцями, щоб змусити їх припинити вогонь, скласти зброю і вийти назад до Росії через коридор для відступу, як це передбачено мирним планом Порошенка".

ЄС вимагає відпустити українських заручників

Європарламент висловлює жаль у зв'язку із затриманням російською владою української льотчиці Надії Савченко, вимагає негайного звільнення всіх заручників, яких утримують в Україні або в Росії.

Депутати Європарламенту схвалили розширення санкційних списків ЄС і "підготовчу роботу Ради ЄС, Європейської зовнішньополітичної служби та держав-членів ЄС з метою запровадження нових санкцій проти Росії, що мають стосуватися економіки, фінансового та енергетичого секторів, передбачати ембарго на зброю і технології подвійного призначення".

Запровадити колективну заборону на продаж зброї до Росії

Вони закликають "запровадити колективну заборону на продаж зброї до Росії і виконувати його до нормалізації становища на сході України".

Євродепутати пропонують запровадити "третю фазу" санкцій

Депутати вимагають від Ради ЄС запровадити "третю фазу" ухваленого в березні трьохступеневої плану санкцій, якщо того вимагає ситуація".

У проекті постанови звучить докір країнам ЄС щодо неузгодженості їхньої політики стосовно Росії у зв'язку з українською кризою, зокрема у сфері енергетичної безпеки. Європарламент "висловлює жаль, що деякі держави-члени (ЄС) виявляють роз'єднаність і відсутність солідарності".

Європарламент наполягає на посиленні ролі спеціальної місії спостерігачів ОБСЄ, на збільшенні виділених їй матеріальних і фінансових коштів, щоб допомогти Україні у контролі та моніторингу прикордонних районів.

Київ закликали впроваджувати реформи

Серед вимог і побажань, адресованих Києву, Європарламент відзначає необхідність внутрішніх економічних і політичних реформ, проведення незалежного та неупередженого розслідування з міжнародною участю всіх подій, що спричинили смерть людей, і злочинів проти людяності, що відбулися в усіх частинах України з листопада 2013 року, і притягнення винних до відповідальності.

Європарламент "нагадує про необхідності зупинити систематичне та структурне згортання прав людини, подолати погане управління, широко поширену колосальну корупцію та тіньову економіку в Україні; відзначає важливість продовження процесу конституційної реформи", закликає ухвалити "антидискримінаційний закон, що відповідає європейським стандартам".

Антидискримінаційний закон, що відповідає європейським стандартам

Він вважає дуже важливим початок поступового процесу децентралізації центральної влади з переданням повноважень регіональним і муніципальним адміністраціям "без підриву внутрішнього балансу влади або ефективного функціонування держави".

Гарантування безпеки поставок газу з Росії до України

Два пункти проекту резолюції присвячені проблемі постачань і транзиту російського газу. Так, у ньому відзначається необхідність пошуку чіткого, справедливого і стабільного рішення для гарантування безпеки поставок газу з Росії до України, зокрема "ЄС має і надалі відігравати свою роль у сприянні досягненню угоди, що надає змогу Україні платити конкурентоспроможну, а не політично вмотивовану ціну".

Він звертає увагу на те, що "використання енергетичних ресурсів як інструменту зовнішньої політики підриває довгострокову довіру до Росії як надійного торгового партнера ЄС". Депутати закликали "забезпечити достатню подачу газу (до України) через реверсні трубопроводи з суміжних держав ЄС".

Забезпечити достатню подачу газу (до України) через реверсні трубопроводи з суміжних держав ЄС

Європарламент привітав створення Європейською комісією Групи підтримки для України, що допомагатиме українській владі проводити політичні та економічні реформи і виконуватиме "Європейський порядок денний реформ".